Türkiye’de sektörünün lideri konumundaki WILO, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen UEVF 2012 - 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı.

Yazar:Editor
31.01.2012

 

Fuarda enerji tasarruflu ürünlerini sergileyen WILO, etkinliğin seminerinde ise enerji tasarrufu ve önemi konusunda bildiri sundu.

Sektörünün Avrupa’daki ilk LEED Gold sertifikalı yeşil binasını yaparak enerji verimliliği konusuna öncülük eden WILO Türkiye, 12-13 Ocak 2012’de WOW Convention Center İstanbul’da düzenlenen Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na katıldı. WILO, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda enerji tasarruflu ürünleri “Stratos Giga” ve “Helix Excel”i sergiledi. 

Fuarda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız WILO standını ziyaret etti. Yıldız, WILO yetkililerinden enerji verimliliği ile ilgili ürün ve hizmetler konusunda bilgi aldı.

WILO fuardaki standında enerji tasarruflu ürünleri sergilerken etkinliğin seminer tarafında da bir bildiri sundu. WILO Türkiye Eğitim Koordinatörü Gökhan Uzuner’in, “Binalarda Kullanılan Santrifüj Pompalarda Enerji Tasarrufu ve Önemi” başlığını taşıyan bildirisi, enerji verimliliği konusunda son yıllarda sirkülasyon pompalarında önemli gelişmeler kaydedilmesi konusuna odaklandı.

Uzuner, özellikle pompalarda frekans konvertörü kullanılarak %90’a varan enerji tasarrufunun nasıl oluştuğunu aktararak, bu çarpıcı oranın enerji verimliliği konusuna sağladığı katma değerin altını çizdi.

UEVF 2012 – 3. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na; enerji sektöründe faaliyet gösteren dünyanın en büyük markaları, kamu kurum ve kuruluşları, özel sektörden üst düzey yöneticiler ve akademisyenler katıldı. İki gün süren etkinlikte, markalar ürünlerini sergilerken sektör temsilcileri ve akademisyenler de bildiriler sundu. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account