Geçen yıl yaptığı yabancı ortaklık sonrası yeniden yapılanan Universal Hastaneler Grubu, Ege Bölgesi’nde de yatırım atağına kalkıyor.

Editör
27.01.2012

 

 Alman, Vatan gibi köklü sağlık kuruluşlarının bünyesinde bulunduran grup, Ege’de yapacağı yatırımlar için 10 milyon euro harcayacak. Universal Ege Sağlık ve Manisa hastanelerini mimari ve teknolojik açıdan yenileyecek olan grup, Kuşadası’ndaki hastanesini de önümüzdeki ay içinde hizmete sokacak.

Swiss Otel Grand Efes’te gerçekleştirilen basın toplantısında geçen yıldan bu yana kurumsallaşma adına çok önemli adımlar attıklarını belirten Universal’in CEO’su ve Ege Sağlık Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mahir Turan, 13 hastanesi ve 5 bin çalışanıyla Universal’in yeni dönemde büyük bir atılım içinde olduğunu belirtti.

Büyük hedeflerle işe koyulduklarını anlatan Turan, “Bu da çok titiz planlama gerektiriyor. Bu planlama doğrultusunda ilk 9 ay önceliği altyapımızı iyileştirme çalışmalarına ayırdık.

Önümüzdeki dönemde yeni açılışlarımız, bina renovasyonlarımız, teknoloji yatırımlarımız ve pazarlama-iletişim faaliyetlerimiz yoğunluk kazanacak. Hekim kadromuza sürpriz isimler katılacak” dedi.

Bu yıl yapacakları çalışmalarla ülke genelinde Universal markasını çok daha sık duyulur hale getireceklerini ifade eden Turan, “Son dönemde Malatya ve Konya Ereğli hastanelerimizi açtık. Önümüzdeki ay Kuşadası’nın açılmasıyla faal olan hastane sayımız 14’e ulaşacak. Bu yatırımlar bize 10 milyon euroya malolacak” diye konuştu.

Universal Ege Bölgesi Koordinatörü Dr.Ulvi Ünal da son dönemde enerjilerinin büyük bölümünü Kuşadası Hastanesi’nin açılışı için harcadıklarını dile getirerek, “Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli açılış ruhsatını aldık. Şimdi sıra Ege Sağlık Hastanesi’nde. Bu kuruluş Egeliler için çok önemli bir anlam ifade ediyor.

Ancak son dönemde sağlık sektöründeki sıkıntıları pak çok kurum gibi burası da yaşadı.  Binayı güçlendirecek, iç ve dış görünümünü mimari anlamda değiştireceğiz.

Bu kuruşun ismi de bundan sonra Universal Ege Sağlık Hastanesi olacak. Manisa Hastanesi’nde de yeni yatırımlar yapılacak, bu hastanede de hizmet kalitesi, konfor ve mimari anlamda düzenlemeler gerçekleştireceğiz” ifadesini kullandı. Universal Ege Sağlık Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Şevki Kılıçarslan da yeni yatırımlarla memnuniyeti artıracaklarını ifade etti.

 

 KAYNAK: Kobiden.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account