Nilüfer’de Uluslararası Standartlarda Bir Tesis İçin İlk Adım Atıldı.

Editör
09.10.2010
Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu Bursa'nın Nilüfer ilçesinde basketbol, hentbol ve voleybol maçlarının yapılacağı uluslararası standartlarda bir tesis yapılması adına ilk adımı attı. 13 dönem arazi üzerine yapılması planlanan tesisin 70-80 yataklı bir oteli de kapsaması planlanıyor.


Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu spora destek olmak adına önemli bir işbirliğine imza attı. Geçtiğimiz ay bir araya gelen Belediye ve Federasyon yetkilileri, basketbol, hentbol ve voleybol maçlarının yapılacağı uluslararası standartlarda dev bir tesis yatırımının gerçekleştirilmesi için çalışmalara başladı.

Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Belediyespor ve Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliğiyle İhsaniye’de 13 dönem arazi üzerine yapılması planlanan ve uluslararası standartlarda yer alacak spor tesisi için proje çalışmalarına da başlandı. Konuyla ilgili olarak Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Kocabıyık ve Bursa Gençlik İl Spor Müdürü Ömer Gümüş, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Kocabıyık, Nilüfer Belediyesi’nin ve Nilüfer Belediyespor’un salon sporları olan basketbol, hentbol ve voleybolda adeta bir okul görevi üstlendiğini söyleyerek, “Altyapıya önem veren Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Belediyespor bu konuda tüm Türkiye’ye en iyi örnek. Bizler tüm illerimizde Nilüfer Belediyesi’ni örnek gösteriyoruz. Şimdi de Sayın Başkanımız Mustafa Bozbey ile ortak bir projenin ilk adımlarını atıyoruz” dedi.

Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey’de Türkiye Voleybol Federasyonu ile kısa bir süre sonra bir protokol yaparak bu projeyi resmiyete dökeceklerini belirtti. Amaçlarının Nilüfer’e 7’den 70’e her yaştan insanın kullanabileceği kalıcı eserler bırakmak olduğunu söyleyen Bozbey: “Özellikle gençlerimizin sporu bir yaşam biçimi olarak seçip sürdürmelerini sağlamak için böylesi tesisler yapmak son derece önemli” diye konuştu.

Yapılacak tesisin uluslararası standartlarda olmasının Bursa ve Nilüfer’in tanıtımına da katkısı olacağına değinen Bozbey: “Milli Takım başta olmak üzere yerli ve yabancı takımları da burada ağırlamak istiyoruz. Ayrıca tesis bünyesinde 70-80 yataklı bir de otel eklenmesi konusunda çalışmalarımız var. Amacımız Nilüfer’e ve Nilüferliler'e uzun yıllar hizmet edecek bir tesisi kazandırmak” dedi.

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account