Zbs Alfaçelik KOBİ’ler için fabrika kuruyor

Editör
24.01.2012

 

Yapısal çelik sektöründe 250’den fazla projeye imza atan Zbs Alfaçelik, ekonominin can damarı KOBİ’leri uygun ödeme seçeneğiyle fabrika sahibi yapmak için harekete geçti. Zbs Alfaçelik Genel Müdürü Rıdvan Murat, “Sıfırdan iş kurmak ya da mevcut fabrikasını yenilemek isteyenlerden yoğun talep alıyoruz” dedi.

Bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında toplamı 250’den fazla endüstriyel yapı, depo, fabrika binası, sanayi tesisi, çok katlı konut, stadyum ve havaalanı inşası gibi projeyi gerçekleştiren Zbs Alfaçelik, şimdi de küçük ve orta ölçekli firmalar (KOBİ) için fabrika kuracak.

Tekstil, deri ve otomotiv sektörü başta olmak üzere hemen hemen her alanda faaliyet gösteren KOBİ’lerden yoğun talep aldıklarını söyleyen Zbs Alfaçelik Genel Müdürü Rıdvan Murat, “Sıfırdan iş kurmak ya da mevcut fabrikasını değiştirmek isteyenler bize geliyor. Arsanın durumuna göre 2 bin ila 10 bin metrekare büyüklüğünde fabrikalar inşaa ediyoruz.

Metrekaresi 200 dolar civarında” dedi. Ödeme konusunda kolaylık sağladıklarını ifade eden Murat, “Toplam tutarın yüzde 20’sini peşin alıyoruz.

Geri kalan borcu ise 30 ila  60 ay arasında vadelendiriyoruz. KOBİ’lerden gelen talebe bağlı olarak ilk altı ayı ödemesiz de yapabiliyoruz. İsteyen KOBİ’ler uygun koşullarda banka kredisinden de yararlanabiliyor” diye konuştu.  

90 günde teslim

 

Ortalama 5 bin metrekare büyüklüğündeki bir fabrikayı 90 günde kurduklarını belirten Rıdvan Murat şöyle devam etti:“Bizden hizmet almak isteyen KOBİ’lerin yapması gereken su, kanalizasyon ve elektrik gibi altyapı hizmetini sağlamak. Bu yapıldıktan sonra biz kuracağımız fabrikanın tüm parçalarını kendimiz üretiyoruz.

Bunu da Sakarya Hendek’te bulunan tesislerimizde yapıyoruz. Şantiye alanında sadece montaj gerçekleştiriyoruz. O nedenle hava şartları bizi etkilemiyor. Eksi 30 derecede de artı 50 derecede de hizmet sunabiliriz” açıklamasında bulundu. 

Fabrika ihtiyacı olan tüm KOBİ'lerin hedef kitleleri olduğunu dile getiren Murat sözlerini, “Yoğun talep alıyoruz. Hedefimiz bu yıl içinde 50 bin metrekarelik inşaat yapmak"  diyerek tamamladı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account