Çatılara döşenen Rulopan kışın yakıt giderlerini azaltıyor

Editör
24.01.2012

 

İzocam Rulopan ile çatılarınızı kışa hazırlayarak, enerji kaybını önleyebilir, ısınma giderlerinizden tasarruf edebilirsiniz.

İzocam Rulopan çatı aralarının ısı yalıtımının yapılması amacı ile kullanılan, her iki yüzü camtülü kaplı ısı yalıtımı ürünüdür. Kullanıldığı çatı aralarında, ısınan havanın dışarı kaçmasını önleyen Rulopan, döşeme üzerine aralarda boşluk kalmayacak şekilde kolayca uygulanabiliyor. 

Hafif malzemeden üretilen Rulopan, çatıya kolayca taşınıp kesilebiliyor. Her türlü ahşap ve metal çatıda kullanılabilen Rulopan, uygulama sırasında ziyan olmuyor. Elastik olması nedeni ile boşluklara rahatlıkla yerleştiriliyor. 

Kullanılmayan çatı aralarında, döşeme üzerine uygulanan Rulopan, aynı zamanda, kullanılan çatı aralarında, mertek aralarında ve üzerine yük gelmeyen yatay uygulamalarda da kullanılabiliyor.

Rulopan ile kaplanan çatılar, ısı yalıtımına sahip oluyor ve yakıt sarfiyatı önemli ölçüde azalıyor. Açık gözenekli yapısı ile ses yalıtımı ürünü özelliği de taşıyan Rulopan, içeriğini oluşturan yanmaz özellikteki camyünü sayesinde yangın güvenliği sağlıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account