Önay Garden\'da havuz binanın tepesine çıkmış.

Editör
09.10.2010


Önay Garden Residence Beylikdüzü'nde rakip projelerden farklılaşmış. Bahçe konseptiyle tasarlanan projede doğal çimden kat bahçeleri ve terasta havuz bulunuyor


Bu hafta Proje Gezi-Yorum İstanbul'un Batı ucundaki yeni gelişim bölgelerinden Beylikdüzü'ndeydi. 2008'de ilçe statüsüne kavuşan Beylikdüzü'nde Önay Grup tarafından inşa edilen Önay Garden Residence projesine konuk olduk. Projeyi aynı zamanda  Malatya İşadamları Derneği Başkanı ve Akdaş Tekstil'in patronu olan Önay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Akdaş ile birlikte gezdik. Ortaklarından Ahmet Demezoğlu ve Yunus Bey ile Önay Garden Residence satış ofisinde buluşuyorum. Öncelikle Önay Grup hakkında kısa bilgiler veren Yunus Bey, şirketin 1985'den bu yana kendi sektörlerinde başarılı olmuş 4 girişimcinin yanyana gelmesiyle 2005 yılında kurulduğunu anlatıyor. Yunus Bey'in diğer ortakları, Bulut Mimarlık'ın sahibi Ömer Bulut, Karagözlüler Tekstil'in sahibi Nüvir Karagözoğlu ve Demezoğlu Tekstil'in patronu Ahmet Demezoğlu. Yunus Bey şirketin adının da şirket ortaklarının isimlerinin baş harflerinden oluştuğunu belirtiyor.

BAHÇE KONSEPTİ
Proje maketinin başında sohbetimizi sürdürdüğümüz Yunus Bey'den tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Beylikdüzü'nün eski adının bahçe anlamına gelen "Gardan" olduğunu öğreniyorum. Yunus Bey, bu nedenle Beylikdüzünde hayata geçirdikleri projelerde isim ve konsept olarak bahçe kavramından yola çıktıklarını anlatıyor. Önay Grup'un ilk projesinin yine Beylikdüzü'ndeki Esenbahçe Konutları olduğunu belirten Yunus Bey, 451 dairelik bu projede yaşamın başladığını dile getirdi. Önay Garden Residence projesine ise Mayıs 2010'da başladıklarını ifade eden Yunus Bey, 15 katta oluşan projede 3 bodrum katta otoparklar, zemin katta 15 cadde mağazası ve diğer katlarda da 28 adet 1+0, 210 adet 1+1 ve 135 adet 2+1 rezidans darirenin bulunduğunu kaydetti.

Kaynak: Sabah

 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account