İstanbul'da 1997'den bu yana turistik oteller alanında faaliyet gösteren; bünyesinde iki beş yıldızlı, bir dört yıldızlı ve bir de butik otel bulunduran Eser Oteller Grubu, 5 yıl içerisinde Türkiye genelinde otel sayısını 7'ye çıkararak, zincir olmayı hedefliyor.

Editör
24.01.2012

 

Eser Oteller Grubu İcra Kurulu Başkanı Bülent Alıcı, 2008'de hizmete giren Büyükçekmece'deki beş yıldızlı Eser Premium Hotel ve 2011 yılında Silivri'de açılan beş yıldızlı Eser Diamond Hotel yatırımına hız verdiklerini söyledi. Alıcı, grup olarak 2012'de Pera bölgesinde, 5 yıl içerisinde de Ege Bölgesi ve Konya'da birer otel projelerinin olacağının altını çizdi.

Eser Premium Hotel&SPA ve Eser Diamond Hotel&Convention'un bulunduğu mevkilerinin bilinçli olarak seçildiğini belirten Bülent Alıcı, sebebini ise şöyle açıkladı: "Turizm açısından Büyükçekmece ve Silivri bölgesinin toplantı ve konferans bölgesi olacağına inanıyoruz. Başbakan'ımızın da açıklamış olduğu gibi üçüncü havalimanının Silivri bölgesine yapılma ihtimali büyük, gerçekleşirse tabii ki bu da bizim için bir artı. Biz, 5 yıllık bir dönemde bu bölgelerin otel vadisi olarak gündeme geleceğine inanıyoruz." şeklinde konuştu. Alıcı, Eser Premium Hotel&SPA'nın 35 milyon dolar yatırımla gerçekleştirildiğini söyledi. Otelin TÜYAP Fuar Merkezi'ne yakın olması nedeni ile Anadolu'dan ya da uzak yerlerden konaklamalı gelme zorunluluğu olanlar için oldukça önemli bir nokta olduğunu vurgulayan Bülent Alıcı, Eser Diamond Hotel&Convention Center'in, turizm ve kongre merkezinin kalbi olacağını iddia etti. Eser Oteller Grubu'nun çatısı altında Eser Premium Hotel&SPA ve Eser Diamond Hotel&Convention'un yanı sıra Fatih'te 4 yıldızlı, 116 odalı The City İstanbul, Yenikapı'da da The City Port adıyla 45 odalı butik konseptinde otelleri yer alıyor. 

Kaynak : Zaman

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account