'42 Maslak' sanatla yükselecek

Yazar:Editor
19.01.2012

 

Bay İnşaat, Maslak'ta 42 katlı ikiz kuleden oluşan karma bir proje inşa ediyor. Türkiye'nin ilk sanat konseptli projesi olacak 42 Maslak 2014'te tamamlanacak

Bay İnşaat'ın İstanbul'un merkezi bölgesi Maslak'ta 500 milyon dolarlık yatırımla inşaatına devam ettiği 42 Maslak projesi, sanatı yaşamın odağına taşıma iddiasında.

42'şer katlı iki kulede yükselen 42 Maslak; rezidans, otel, AVM ve ofis olmak üzere 4 farklı konsepti içinde barındırıyor. 207 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek ikiz kulesi olacak proje, tüm fonksiyonları ile 2014 yılında tamamlanacak. 42 Maslak aynı zamanda İstanbul Avrupa yakasının en büyük iki projesinden biri konumunda.

'İLKE İMZA ATIYORUZ' 

42 Maslak projesinde 42 katlı kulede yer alan tamamı balkonlu 442 adet rezidans daire, tavan yüksekliği 8 metre olan 16 tower penthouse daire, 5 yıldızlı otel, A++ ofisler ve AVM bulunuyor. 57 bin metrekarelik alanda ofis ve 32 bin metrekarelik alanda mağaza ve yemeiçme ile eğlence noktalarının yer aldığı projede, sanata dair alanlar 250 bin metrekarelik inşaat alanının bütününe yayılıyor. 5 yıldızlı otel ise B Kulesi'nin ilk 10 katında yer alacak.

Eski İstanbul Çorap fabrikası arazisi üzerindeki 39 bin metrekare arsa üzerinde inşa edilen proje, İstanbul Çorap Sanayi ile hasılat paylaşımıyla inşa ediliyor.

"Artful Living konsepti ile 42 Maslak projesi benzersizdir" diyen Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı, "Projenin sanat tasarımı için, sanat danışmanları ile görüştük. İlk defa böyle bir projede mimarların dışında, sanat danışmanlarının yönlendirmesi ile sanat alanları, galeriler ve sanatçılar belirlenecek" dedi.

Özmandıracı, projenin tüm alanlarına yayılacak tiyatro, konser, sergi ve birçok sanatsal aktivitesi ile 42 Maslak'ın İstanbullular'ın yakından takip edeceği bir sanat merkezi olacağını vurguladı. 

DEÐERİ YÜKSELECEK 

42 Maslak projesinin, bölgenin yıllardır eksikliğini gördüğü birçok konuda radikal değişiklikler getireceğini belirten 42 Maslak Yürütme Kurulu Üyesi Gabi Doenyas da "Maslak bugün sadece iş dünyasının nabzının attığı bir bölge değil, alışveriş merkezleri, sanat galerileri ve lüks yaşam olanaklarıyla bölgeye yeni bir soluk getirecektir. 42 Maslak projesi de İstanbul'un marka değerini yükseltecek bir projedir" dedi. 

2 bin kişiye istihdam yaratacak

Erol Özmandıracı, projedeki AVM, otel ve sanat merkezinin yaratacağı hareketlilik ile 42 Maslak ikiz kulesine, ilk yılda 1 milyon ziyaretçi beklediklerini belirtti. Erol Özmandıracı, 500 kişiye doğrudan, proje kapsamında yer alan otel ve AVM tamamlandığında ise 2 bin kişiye dolaylı olarak istihdam sağlanacağını belirtti. 

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account