NG Hotels & Resorts markasıyla 2015’e kadar toplam 8 otele ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Hediye Güral Gür, “Otel yatırımlarımız Afyon’un ardından Samsun’da ve daha sonra İstanbul’da devam edecek” dedi

Yazar:Editor
19.01.2012

 

Şehir otelciliği ve wellness gibi farklı turizm alanlarına yoğunlaşan Güral Grubu, bu yıl itibariyle tüm otel yatırımlarını NG Hotels & Resorts markası altında toplayacak.
Türkiye’nin ilk wellness oteli Güral Sapanca Wellness & Convention’ı açarak Sapanca’nın bir wellness kimliği kazanmasını sağladıklarını söyleyen NG Hotels & Resorts İcra Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, “2015’e dek toplam 8 otele ulaşmayı hedefliyoruz. NG Hotels & Resorts, Türk turizminin, yaz turizminden 12 ay hizmet verilebilecek alanlara yönelmesine katkıda bulunmayı hedefliyor” dedi.
Bu kapsamda Kütahya ve Sapanca’daki mevcut tesislerine ek olarak mart ayında termal otel olan Güral Afyon Wellness & Convention’ı açmayı planladıklarını kaydeden Gür, şu bilgileri verdi:
“Bu otel toplam 1.050 kişi konaklama kapasitesine sahip. Ayrıca 7 bin 500 metrekarelik bir termal spa alanı ve toplam 13 farklı toplantı salonu bulunuyor. Türk turizminin sadece birkaç ay ömürlü yaz turizminden çok daha büyük bir potansiyel taşıdığına inanıyoruz. Ekonomiye yeni bir kaynak yaratacak olan wellness sektörünün büyümesinde öncülük etmeye ve ihtiyaç duyulan kaliteli toplantı ve kongre otel yatırımları yapmaya devam edeceğiz.”

‘500 şirketi ağırladık’
Otel yatırımlarının Afyon’un ardından Samsun’da ve daha sonra İstanbul’da devam edeceğini açıklayan Gür, “Türk turizminin 3 aydan 12 aya uzamasına öncülük ediyoruz” dedi.
NG Hotels & Resorts Turizm Koordinatörü Kamil Berk ise, “Geçen yılı ortalama yüzde 70 doluluk oranıyla kapatan ve bugüne dek 1 milyon misafiri ağırlayan Güral Sapanca, 2011’de yüzde 40 büyüdü.
Geçen yıl toplam yerli ve yabancı toplam 500 şirketi ağırladık. Özellikle Ortadoğu’lu turistlerin yoğun bir ilgisi var. Arap turist sayısında yüzde 25 artış var” dedi.

Mart ayında Afyon’da açılıyor
Bu yıl NG Hotels & Resorts adıyla çalışmalarını sürdürmeye başlayan NG Otelleri, turizm alanındaki yatırımlarına ilk olarak 2005 yılında, Kütahya’da
Güral Harlek Thermal Resort & SPA ile başladı. Ardından 2008 yılında Sapanca’da Güral Sapanca otelini açan şirket, zincirin üçüncü halkası olan Güral Afyon’u mart ayında hizmete açmayı planlıyor. NG Hotels & Resorts, bu yıl içinde halen proje aşamasındaki Güral Samsun otelinin inşasına, ardından da İstanbul’daki otelin projesine başlamayı planlıyor.

Kaynak : Milliyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account