Termo Teknik 6. kez ihracatın lideri oldu

Editör
18.01.2012

 

Dünyanın önde gelen panel radyatör üreticisi İngiliz Ideal Stelrad Group’un (ISG)  iştiraki olarak Türkiye’de faaliyetini sürdüren Termo Teknik, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından açıklanan verilere göre kendi kategorisinde 6. kez üst üste ihracatın lideri oldu.

Termo Teknik,  İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından yayınlanan verilere göre 2011 yılında “Panel Radyatör” kategorisinde en çok ihracat yapan şirket oldu.  Böylece Termo Teknik kendi kategorisinde üst üste 6. kez ihracatın lideri oldu. Termo Teknik önümüzdeki aylarda düzenlenecek törenle bir kez daha İMMİB tarafından verilen İhracatın Yıldızları Ödülü’nü alacak. 

Termo Teknik Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Oraloğlu, panel radyatör dalında 6 yıldır yapılan sıralamada 6. kez lider olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi:“Ürünlerimizi ağırlıklı olarak Avrupa’ya ve Rusya, Çin, ABD gibi ülkelerin de içinde bulunduğu 50’nin üzerinde ülkeye ihraç ediyoruz.

Uluslararası standartta yüksek kaliteli üretimimiz ve etkili pazarlama faaliyetlerimiz ile hergeçen gün yurtdışında daha fazla tanınıyoruz.  Bugün olduğu gibi gelecekte de Türkiye’deki en geniş radyatör yelpazesini kaliteden ödün vermeden ve rekabetçi koşullarda sunmaya, tüketicilerimizin ihtiyacına uygun yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”

Termo Teknik olarak 2012 yılında da istikrarlı büyümeyi sürdüreceklerini vurgulayan Oraloğlu, “Çorlu’da 100 bin m2’lik alanda kurulu bulunan dev tesislerimizde üretim yapıyoruz.

İngiliz Ideal Stelrad Group’un (ISG)  iştiraki olarak Türkiye’de faaliyetini sürdüren Termo Teknik Avrupa’daki en büyük radyatör fabrikalarından birisine sahiptir ve yıllık radyatör üretim kapasitemiz Türkiye’nin ihtiyacını karşılayacak düzeydedir. 2012 yılında da gerek iç piyasada, gerekse ihracattaki büyümemizi sürdürerek yeni başarılara imza atacağız” dedi.

Dergisi


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account