Arabayatağı Spor Tesisleri, törenle hizmete açıldı

Editör
18.01.2012

 

 Bursa’nın spor kenti olması hedefiyle spor yatırımlarını bir bir faaliyete başlatan Büyükşehir Belediyesi tarafından Yıldırım’a kazandırılan Arabayatağı Spor Tesisleri, törenle hizmete açıldı.

Bursa’nın her köşesine spor salonları kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Arabayatağı’nda projelendirilen spor tesislerini bölgeye kazandırdı.

Açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, İsmet Su ve Önder Matlı ile ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, İl Genel Meclis üyeleri, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Cemal Vardar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Arabayatağı Spor Tesisleri’nin açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yüzlerce küçük sporcunun alkışları ve tezahüratları eşliğinde konfetilerle karşılandı.

Başkan Altepe, Bursa’nın spor yatırımlarıyla zenginleştiğini kaydederek, “Yıldırım’ın önemli bir merkezi olan Arabayatağı’nda güzel bir açılış gerçekleştiriyoruz.

Spor kulüpleri artık belediyelerden randevu almıyor, bizler sıraya koyup ziyaret ediyoruz. Arabayatağı’ndaki spor kulübünü ziyarete geldiğimizde 7’den 70’e tüm semt buradaydı. Biz de bu ilginin ardından hemen spor tesisini yapmak için adım attık ve çalışmalara başladık” dedi.

“Bursa hızlı gelişiyor”

Geçen hafta Esenevler’deki spor tesisinin açıldığını, Atıcılar ve Vatan spor tesisleri ile Erikli, Kestel yüzme havuzları gibi spor tesislerinin de sırayla açılışının yapılacağını kaydeden Başkan Altepe, “Bursa’mızın spor kenti olması ve gençlerimizin sağlıklı nesiller olarak yetişmeleri için çalışıyoruz. Bursa, hızla gelişiyor.

Diğer illere gittiğimizde Bursa’nın farkını ve önde olduğunu görüyoruz. Kentin eksiklerinin tamamlanması ve kentte her bölgeye spor tesisleri kazandırma noktasında gerekeni yapıyoruz” diye konuştu.

“Hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz”

Bursa’nın gelişmesi ve insanlara hizmetin sunulması noktasında ilçe belediyeleriyle el birliğiyle çalışmalar yapıldığını vurgulayan Başkan Altepe, “Bu dönemde hedeflerimiz vardı, bunları birer birer gerçekleştiriyoruz. Spor yatırımlarımızı da hızla vatandaşların hizmetine sunuyoruz. Bursa’nın sporda öncü olmasını istiyorduk.

Bugün Bursa, kişi başına düşen spor tesisleri oranında en önde olan bir şehir. Söylenen işler sözle kalmıyor. Bursa’mızı istenilen noktaya getirme noktasında gerekeni yapıyoruz.

Hemşehrilerimiz spor alanalrına yaya mesafede spor alanlarına ulaşsın istiyoruz. Bugüne kadar 92 adet spor tesisinin projelendirdik, 30 civarında tesis tamamlandı veya tamamlanmak üzere” şeklinde konuştu.

Arabayatağı’na suni çim saha

“Amatör spor kulüplerimiz gözbebeğimiz” diyen Başkan Altepe, Arabayatağı Spor Tesisleri’nin çalışmalarına 2011 yılında başlandığını söyleyerek, “Arabayatağı Spor Tesisleri, Arabayatağı’ndaki mevcut spor sahasının yanına; 32 x 52 metre ebatlarında suni çim saha ve 220 metrekare oturumlu soyunma odası olarak yapılandırıldı.

Öte yandan mevcut sahanın demir korkulukları ve çevre düzenlemesi de tamamlandı. Var olan spor alanının eksikliklerini de tamamladık” dedi.

Başkan Altepe, bölgede vazgeçilen adliye yerine spor tesisi kazandırılması ile ilgili çalışmanın da hızla devam ettiğini ve konunun Adalet Bakanlığı’ndan destekle sürdürüldüğünü belirtti.

“Bursa’yı yönetenler sporun içinden geliyor”

AK Parti Milletvekili Hüseyin Şahin ise Bursa’da sporun çok önemli olduğunu belirterek, yıllardır sürüncemede olan bir spor tesisinin daha gelecek hafta yapılacak temel atma töreniyle Bursa’ya kazandırılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan stadyumun kentte farklı spor etkinliklerinin de yapılmasına olanak tanıyacağını belirten Şahin, “Bursa’yı yönetenler sporun içinden geliyor, Türkiye’yi yöneten başbakanımız da spordan geliyor.

Biz de spora önem veriyoruz. AK Parti yönetimi kenti ilmek ilmek dokuyor. Sayın Atatürk’ün dediği gibi zeki, çevik sporcular yetiştirmek, geleceğe iyi insanlardan oluşan bir nesil kazandırmak için çalışmalar yapılıyor” diye konuştu.

“Yıldırım gelişiyor”

Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin de “Türkiye’miz gelişen dünyanın parlayan yıldızı. Bursa ve Yıldırım da değişiyor, gelişiyor. Spora ve sporcuya önem veriyoruz. Spor olmazsa olmazımız.

Bu nedenle sporu ve sporcuyu desteklemek adına yatırımlarımızı önemsiyoruz. Arabayatağı’na bu tesisi kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bursa sporda çok şanslı”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, son yıllarda sporun hak ettiği değeri gördüğünü belirterek, “Bursa bu konuda şanslı. Başta Vali Şahabettin Harput olmak üzere tüm belediye başkanlarımız, spora destek veriyor.

Bugün sadece bir spor tesisi açmıyoruz, bir hapishanenin kapanmasına, bir hastanenin hastasız kalmasına sebep oluyoruz. Güçlü bir gençlik kazanılmasında çok önemli ve büyük bir adım atıyoruz. Bu tesisin kazandırılmasında emek veren Başkan Altepe’ye şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkanı Cemal Vardar da amatör spora son dönemlerde önemli yatırımların yapıldığını belirterek, “Bu bölge nüfus yoğunluğu açısından önemli bir bölge.

Arabayatağı, süper ligde de top koşturan Bursaspor’a da yararlı çalışmaları olan bir mahalle. Buradan yetişen sporcuların ülke sporuna önemli katkıları olacağına inanıyorum” diye konuştu.

“Halı saha hayalimizdi”

Arabayatağı Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güneş, halı sahanın kulübün 20 yıllık hayali olduğunu söyledi. Güneş, tesisin beklenenden daha kısa sürede tamamlandığını ifade ederek, “Büyüklerimiz toprak sahada top oynuyorlardı, biz bu makul kaderi yenmek istedik. Rahmetli Hikmet Şahin’in desteğiyle halı saha yapıldı.

Bursa’dan spordan sorumlu yetkililer çıktı. Çok bekledik ama kimseden bu destek çıkmadı. Bu dönemde yapılan 92 spor tesisi Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin de spora verdiği desteğin göstergesidir. Bursa’da sporu bu kadar çok seven bir başkana sahip olduğumuz için çok şanslıyız” dedi.

Arabayatağı Mahalle Muhtarı Ahmet Çelik ise spora her zaman destek olan Başkan Altepe’ye mahallelerine böyle güzel bir tesis kazandırıldığından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Arabayatağı Spor Kulübü tarafından Başkan Altepe ile Keskin’e teşekkür plaketi verildi. Kurdeleyi keserek tesisleri hizmete açan Başkan Altepe ve protokol üyeleri daha sonra spor tesisinde sporculara penaltı attı.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account