Teknoloji ile doğallığın birleşimi Merkez Bankası’nın Bursa Şubesi’ne transfer oldu.

Editör
16.01.2012

 

Sektördeki çeyrek asırlık tecrübesiyle yapıları, mimari harikalara dönüştüren Aspen’in tasarım harikası ürünleri merkez bankasının Bursa Şubesi’nde toplam 2700 m2’lik alanda kullanıldı.

Projede Targa yükseltilmiş döşeme sisteminin ilk doğal ahşap kaplı panelleri ilk kez T.C Merkez Bankası Bursa Şubesi’nde kullanılırken,  tavanlara farklı bir boyut ve estetik kazandıran Integra asma tavan sistemi Plank hook on koridor projeye ayrıcalık kattı.

Merkez Bankası’nın Bursa Şubesi’nin mimari tasarımı Denge Mimarlık tarafından yapılırken, projede yapı ve zemin sektörünün global markası Aspen’in ürünleri seçildi.

Proje kapsamında şube içerisinde 1.200m2‘lik alan için Targa yükseltilmiş zemin sistemlerinin ahşabın sıcaklığını ve doğallığını, modern tasarım ve teknoloji ile birleştiren ahşap kaplı panelleri kullanılırken,  1.500 m2’ lik tavanda da Integra Asma tavan sistemi Plank hook on koridor tercih edildi.

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük şirketlerinin (Vodafone, Novartis, Avea, Mercedes Benz, THY vb) ilk tercihi olan Aspen’in, estetik ve şıklığı bir araya getirmiş olan, Targa Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri, ahşabın doğal zerafetini yansıtması ve ofisleri derli toplu hale getirmesi ile  hem kullanışlı hem de iç mimari açısından görsel bir keyif sunuyor.

Günümüzde artık ofisler oluşturulurken, uzun mesai saatleri boyunca verimliliği sağlamak adına çalışanın rahat etmesi ve ofislerinden hoşnut olmaları gerekiyor.

 Aspen, ‘Targa’ ile ofis çalışanlarının estetik ve kullanılabilirlik açısından tüm beklentilerini karşılıyor. Görüntü kirliliği yaratan kablolar, tesisat aparatları, borular,  ‘Targa’nın altına hapsediliyor.

Olası monte ve ya bakım onarım çalışmaları için, tesisatlara ulaşmak oldukça kolay hale geliyor, dolayısıyla bakım onarım maliyetlerinden ve zamandan tasarruf da sağlayan bu sistem rakipsizliğini bir kere daha kanıtlıyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account