Narman ilçesinde geçtiğimiz yıllarda birinci etapta yapılan 160 adet TOKİ konutlarının ilçenin konut ihtiyacının karşılanmadığını belirtilip ikinci etap için harekete geçildi.

Yazar:Editor
16.01.2012

 

Narman ilçesinde geçtiğimiz yıllarda birinci etapta yapılan 160 adet TOKİ konutlarının ilçenin konut ihtiyacının karşılanmadığını belirten Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen, Narman Belediyesi olarak ikinci Etap TOKİ konutlarının yapılması için harekete geçildiğini söyledi.

Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 20 bin metre karelik arsa üzerine 200 konut projelendirilen Narman Belediye Başkanlığı, TOKİ’ye müracaat ederek ikinci etap konut yapımı için arsa bularak ön ödemeleri kabul etmeye başladı.

Başkan İşleyen, “2012 yaz ayında yani inşaat sezonu açıldığı zaman yapımına başlanılmasını hedefliyoruz hedeflenen tarihte başlamasının ardından konutların bitimi durumunda ilçe merkezinde bulunan konut sıkıntısını da büyük ölçüde çözecektir , İki model olarak düşünülen konutların bir bölümü sosyal konut diğeri ise dar gelirli aileler için projelendirildi.

Bu tip projelerin konut sıkıntılarını çözerken yanında ticaret merkezi camii ve site içi peyzaj düzenlemeleri aynı zamanda yeni bir model oluşturmaktadır.

Van depreminden sonra gündeme gelen kentsel dönüşüm yasama sürecide takip edilmektedir.Narman Belediyesi olarak yapılacak yasal düzenlemelerin ilçemizi kapsaması durumunda ise eski binaların tamamının kaldırılarak yeni binalar yapımı için azami gayret göstereceğiz “ dedi.

 

KAYNAK: Milliyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account