Kartal merkezde 131 bin 800 TL’ye, yüzde 15 kira getirili ev-ofis fırsatı!

Editör
13.01.2012

 

İstanbul'un tam donanımlı rezidans projelerinden biri olan AURA Residence’ta, teslime çok az kala son daireler için 24 aylık kira garantili ödeme kampanyası uygulanıyor. Bu kampanya ile ev-ofisler hem yüzde 13 indirimli alınıyor hem de yüzde 15 kira getirisi elde etme şansı yakalanıyor.

Üstelik 24 aylık kira bedeli teslimden önce peşin olarak Propa İnşaat tarafından karşılanıyor. Bu sayede 151 bin TL’lik stüdyo dairenin fiyatı 24 aylık kira getirisiyle 131 bin 800 TL’ye düşüyor.

Yani 24 aylık kira bedeli teslim öncesi elde edilerek önemli bir avantaj sağlanıyor. Konutu teslim aldıktan sonra kendisi kiraya verenler de iki yılda yüzde 15 kira getirisi elde ediyor. Yani hem alırken hem aldıktan sonra çifte kira, çifte yatırım… 

Nisan 2012’de sahiplerine teslim edilecek olan AURA Residence’ta kalan sınırlı sayıdaki ev-ofisler için uygulanan kira garantili ödeme kampanyasında; 151 bin TL’lik stüdyo dairenin aylık ortalama kira getirisi 800 TL olarak öngörülüyor.

Bu dairelerin 24 aylık kira getirisi ise 19 bin 200 TL oluyor. 24 aylık kira bedeli olan bu rakam, teslimden sonra aylık olarak değil, teslimden önce yıllık peşin olarak konut sahibine tahsil ediliyor. Yani 151 bin TL’lik stüdyolar, kira garantili ödeme indirimi ile 131 bin 800 TL’ye sahiplerinin oluyor. 

İki blokta toplam 195 konuttan oluşan AURA Residence’ta stüdyo ev-ofis alanlar, dairelerinde ister kendileri oturabiliyor, isterlerse kiraya verebiliyor. Konut sahipleri indirimli ve 24 aylık kira bedelini peşinen aldıkları dairelerini kiraya verdiklerinde önemli bir avantaj da sağlamış oluyor. İki yıllık süreçte dairesini minimum 800 TL’den kiraya veren konut sahipleri ortalama yüzde 15 oranında kira getirisi elde edebiliyor. Propa İnşaat’ın belirlediği kira geliri gerçekçi piyasa koşullarında tespit edildiğinden, alıcıya önemli avantaj sağlıyor. 

AURA Residence, Anadolu yakasının Büyükdere Caddesi ve Levent’i olma yolunda ilerleyen Kartal’ın prim potansiyeli en yüksek mevkii olan Soğanlık Yeni mevkiinde konumlanıyor. Avrupa’nın en büyük Adliye Sarayı’na 600 metre uzaklıkta bulunan AURA, Kadıköy-Kartal metro durağına birkaç dakikalık yürüme mesafesinde, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 15 dakikalık mesafede bulunuyor.

Propa İnşaat İcra Kurulu Başkanı Can Reşit Özçiçek, bu güçlü konumu ve Adliye, metro, Marmaray gibi prim yaratan özellikleri ile AURA’da ev-ofislerin alırken kazandıran önemli bir yatırım olduğunu vurguluyor.

AURA Residence’ta tüm daireler güney cepheli ve 3. kattan itibaren muhteşem bir adalar ve deniz manzarasına bakıyor. 7/24 güvenlikli olarak residence hizmetlerinin sunulacağı projede, AURA CLUB ismiyle hizmet verecek sosyal donatılar arasında; ebeveyn ve çocuklar için açık yüzme havuzu, fitness spor salonu, sauna, Türk hamamı, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, yürüyüş ve bisiklet parkuru ile çocuk oyun alanları bulunuyor.

 Dergisi

Bu seçkin projeden konut satın alanlar arasında; hukukçular, yöneticiler, finansçılar, işletmeciler, doktorlar ve serbest meslek sahipleri önde geliyor.

Propa AURA Residence’a 0216 671 19 21 numaralı telefondan ya da www.propaAURA.com adresinden ulaşmak mümkün.

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account