Ferroli, İtalya’da üretilen yeni ürünü

Editör
12.01.2012

 

Enerji Verimliliği Yasası ile artan merkezi sistem seçimlerinin her aşamasında, Ferroli konforunu tercih edenlere Ferrroli’nin bir müjdesi var: Doğalgaz ile çalışan Ferroli SKY F hermetik şofben, hem sıcak kullanım suyunda süre ve kapasite sınırlanırını ortadan kaldırarak konforu sürekli kılıyor, hem de elektrik kullanımıyla ısıtma yapan cihazlara göre yaklaşık yüzde 250* enerji tasarrufu sağlıyor.

Tüketici taleplerine ve sektör ihtiyaçlarına göre pazara yön veren Ferroli, Türkiye’de Enerji Verimliliği Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle beraber; yeni ve eski merkezi sistem abonelerine kullanım suyunda maksimum konfor için Ferroli Sky F’i sunuyor.

Doğalgaz ve LPG ile çalışan ve evlerdeki mevcut ocak tesisatına ilave hat bağlanarak kullanılabilen hermetik şofben Ferroli Sky F, kurulum kolaylığının yanı sıra; yakıt tüketiminde de elektrik kullanımıyla ısıtma yapan cihazlara göre yaklaşık yüzde 250 tasarruf sağlıyor. 

 Kendisi küçük, kapasitesi büyük SKY F’ deki donma koruması, hem tesisatın hem de cihazın ömrünü uzatıyor. 

İtalya’da üretilen SKY F, dakikada 11, 13.7 ve 16.8 litre sıcak su sağlama kapasitesine sahip 3 farklı seçeneğiyle Türkiye’deki çekirdek ailelerden geniş ailelere kadar herkes için ideal bir çözüm olacak.

295x595x195 (ExBxD) milimetre boyutlarındaki hermetik şofben Ferroli SKY F, kompakt boyutlarıyla küçük banyolarda dahi montaj yerinde önemli oranda tasarruf yaratıyor.  

Konforun yanı sıra güvenlikte de ileri teknoloji ile donatılan Sky F’de Türkiye’deki iklimin sert geçtiği bölgeler için donma koruması bulunuyor. Bu teknolojiyle, cihazdaki su sıcaklığının 5°C’nin altına düşmesi durumunda, SKY F otomatik olarak yanmaya başlıyor ve kullanım suyu sıcaklığını 30°C’ye çıkarıyor. Böylece şofben ve tesisatın donarak zarar görmesi engellenirken cihazın kullanım ömrü de uzamış oluyor. 

LCD kontrol paneliyle otomatik olarak arızayı teşhis eden SKY F, güneş enerji sistemleriyle tam uyumlu çalışarak enerji tasarrufunu daha da artırıyor.

Dijital hassas ölçümlü sıcaklık sensörü ve ful modülasyonlu gaz valfi ile su sıcaklığını istenilen değerde sabitleyen Ferroli SKY F’de, aşırı ısınma emniyeti ve baca emniyeti gibi 7 farklı güvenlik sistemi mevcut. Eylül ayında tüm Türkiye’de satışa sunulan SKY F’in, 3 yıl garanti süresi bulunuyor. 

*Bu karşılaştırma 1000 kcal enerjinin doğalgaz ve elektrikle elde edilmesi sonucu oluşan maliyetlere göre hesaplanmıştır.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account