Gün Işığı Aydınlatma Sistemleri üretiminde Türkiye’de ilk ve tek: Sunvia

Editör
12.01.2012

 

Form Şirketler Grubu’nun imalat firması Form Endüstri Tesisleri, gün ışığı aydınlatma sistemleri üretiminde Türkiye’de öncü ve lider kimliğiyle,  çevreye duyarlı ve yenilikçi faaliyetlerini, yarım asra varan tecrübesiyle sürdürüyor. Sunvia günışığı doğal aydınlatma sistemleri, sıfır enerji ile gün ışığını karanlık mekânlara taşıyarak hem Sunvia kullanan firmaların hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. 

Form Endüstri Tesisleri’nin tüm imalatlarının ana felsefesini enerji verimliliğine verilen değer oluşturuyor.  

Türkiye’deki gün ışığı aydınlatma sistemlerine bakıldığında 6 farklı ülkeden 7 farklı marka altında gün ışığı aydınlatma sistemleri ithal edildiğini biliniyor. Form Tesisler ise Sunvia ürünüyle,  gün ışığı aydınlatma sistemleri üretiminde Türkiye’de bir ilke imza atmış durumda.  

LEED olarak ifade edilen yeşil bina sertifikasının alınmasında katkı sağlayan Sunvia güneş tüpü, günışığı doğal aydınlatma sistemleri, sıfır enerji ile gün ışığını karanlık mekânlara taşıyarak hem Sunvia kullanan firmaların hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. 

Türkiye’de ilk yuvarlak ve oval kanal imalatlarını gerçekleştiren Form Tesisler, kalitesi ve hizmet anlayışıyla, sektöründe lider konumuyla yuvarlak ve oval kesitli havalandırma kanalları, Fesklima Endüstriyel  Evaporatif  Soğutma Üniteleri ile 6 yıldır çok önemli referanslara imza atmış olan endüstriyel evaporatif soğutma üniteleri (FesKlima) , chiller evaporatif ön soğutma üniteleri  (FesChill), günışığı doğal aydınlatma sistemleri (Sunvia) ve sıcak hava panelleri (Solair)  konularında faaliyet gösteriyor. 

Hava soğutmalı grupların, küresel ısınma sonucu tasarım sıcaklıklarının üzerinde çalışması ile yüksek enerji sarfiyatı, arızaya geçiş ve verimde düşme problemleri   Feschill Evaporatif Kondenser Ön soğutma Üniteleri ile önleniyor. Soğutma gruplarında %35 verim artışı da sağlanıyor. 

Çevreci faaliyetler ve ihracata yönelim

Form Tesislerin yeşil enerjiye verdiği önemle,  imalat faaliyetleri de yeşil enerji doğrultusunda şekillenmeye devam edecek. Yeni Yılda Form tesisler pazarın büyümesiyle beraber ihracat faaliyetlerine başlıyor olacak.

Sunvia Gün Işığı Aydınlatma Sisteminin Türkiye’de marka bilinirliğini artırmak için   enerji verimliliği ve yapıya yönelik birçok ihtisas fuarına katılım sağlanacak. 

 Form Tesislerin Migros, Tansaş gibi doğa dostu firmalarla yaptığı işbirliği sonucunda yaklaşık 250,000 kW/yıl  enerji tasarrufu sağlanmış ve yaklaşık 140 ton/yıl CO2 emisyonunu engellenmesi sağlandı.

 Form Tesislerin 2012’de hedeflerinde, söz konusu rakamları 20 katına çıkarmak,  Avrupa ülkeleri ve Kuzey Afrika ülkeleri hedef alarak ihracat çalışmalarına start vermek yer alıyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account