aşkın rengi Mercan Kırmızısı

Editör
12.01.2012

 

AkzoNobel Marshall Boya, 14 Şubat’ta “sevginizin rengini gösterin” diyor ve tüm çiftleri hayatı renklendirmeye davet ediyor. AkzoNobel Marshall Boya’nın uluslararası renk akımları araştırmaları sonucunda yılın rengi olarak belirlediği “Mercan Kırmızısı”, Sevgililer Günü’nde, sevdiklerine renkli sürprizler yapmak isteyenler için çok yaratıcı bir alternatif oluyor. Maceraperest sevgililer, 

tutkunun, aşkın ve şenliklerin rengi olan Marshall Boya Mercan Kırmızısı* ile sevdiklerinin odasını boyayarak, güzel bir sürpriz yapabiliyor. 

“Renklendir Hayatı” sloganıyla yeni yılda da insanların hayatına renk katmaya devam eden AkzoNobel Marshall Boya, uluslararası çapta yürütülen araştırmaları sonucunda 2012’nin Teması, Renk Paleti ve Renkleri’ni belirledi.

AkzoNobel Marshall Boya, 2012’nin temasını, geçen yılın teması olan memnuniyetten ilhamını alarak ve yeni yılın proaktif etkisinden esinlenerek “Olasılıklar”, yılın rengi de iştah açıcı, parlak, cüretkar, maceraperest ve çarpıcı bir renk olan “Mercan Kırmızısı” olarak belirledi. 

Hem yılın hem aşkın rengi:  Mercan Kırmızısı  

AkzoNobel Marshall Boya’nın, Olasılıklar temasından yola çıkarak yılın rengi olarak belirlediği Mercan Kırmızısı, aynı anda değişken ve ciddi, dinamik ve yumuşak olabilen ve ister küçük bir alanı ister bütün bir duvarı renklendirmek için ışıl ışıl bir tona sahip.

Birçok insan için değişik şeyler ifade edebilen bu renk, AkzoNobel Marshall Boya Renk Paleti’nde, herkese, basit çözümler aramayı ve zihnini, keşfedilmeyi bekleyen yeni fikirlere açmasını hatırlatıyor.

Birçok simgesel özelliği dolayısıyla tüm dünyada saygı gören bir renk olan kırmızı, Çin’de talihle ilişkilendirilirken, Hindistan’da evlilikle gelen mutluluğa ve anlayışlı olmaya işaret ediyor.

Batı toplumlarının çoğunda ise kırmızı, tutkunun, kudret ve şenliklerin rengi. Değer ve anlam bildirmek için mükemmel bir araç olan kırmızı, kendisini görmezden gelemeyeceği için insanları tehlikeye karşı uyarmada da kullanılıyor.

Marshall Boya Mercan Kırmızısı si 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ise çifte kumruların sevgisini, aşkını, tutkusunu göstermenin en renkli ve yaratıcı yolu oluyor. 

*Mercan kırmızısı renk kodu B8.38.44’ tür. Mercan kırmızısı rengi  Marshall Anında Renk makinalarından kolaylıkla elde edilebiliyor.

Mercan Kırmızısı ile Olasılıklar denizinde 

AkzoNobel Marshall Boya’nın yılın rengi olarak belirlediği Mercan Kırmızısı rengi, farklı renklerle bir araya gelerek, birçok farklı olasılık da sunuyor.

Bir renkle kontrast oluştururken, diğer bir renkle derinliği ve soğuk niteliği ortaya çıkarıyor, üçüncü olarak bir rengi arka planda bırakıyor. Özetle, bir iskambil destesindeki joker kartı gibi, oyunu anında değiştirme gücüne sahip olan bu renk, önceden tahmin edilemeyen yollarla bakış açısını da zenginleştiriyor. 

Yeni yılın proaktif etkisi: Olasılıklar

AkzoNobel Marshall Boya, ColourFutures’de bu yılın temasını Olasılıklar olarak belirliyor. Olasılıklar teması belirlenirken, 2011’in teması olan memnuniyet ana ilham kaynağı olarak alınıyor.

Olasılıklar, memnuniyet üzerine kurulmakla birlikte, yeni seçeneklerin son zamanlarda yeniden talep edilen ve takdir etme noktasına gelinen her şeyin içinden açığa çıkarılmayı beklediğini ifade eden bir kavram.

Olasılıklar, bu beklentiyi ifade ederken, aynı zamanda, neşe katan ve ilham veren fikirler de sunuyor. İnsanları, proaktif bir konuma getiriyor. Bilindik dünyalarında, fırsatları araştırıp bulmalarını teşvik ederek, malzeme ve renkleri, yeni, masum ve tatmin edici yollarla bir araya getirmek için özendiriyor. Hem fiziksel hem de içsel dünyalarını, araştırmaya, yeniden keşfetmeye yönlendiriyor.   

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account