Koçtaş 2. İç Mekan Tasarım Yarışması Ödülleri verildi

Yazar:Editor
12.01.2012

 

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, Koçtaş'ın İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliğiyle bu yıl ikincisini düzenlediği yarışmanın, üniversitelerin mimarlık ve iç mimarlık bölümlerinde okuyan öğrencilerin yaratıcılıklarını ortaya koymalarına fırsat tanımak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacını taşıdığını kaydetti.

Üniversitelerle olan işbirliklerinin öğrencilerin hayata hazırlanması ve işletmelerin doğru kaynaklara erişmesi açısından iş dünyası için çok kritik olduğunu ifade eden Özpamukçu, Koçtaş'ın 35 bin ürünle mimar, inşaat mühendisleri ve iç mimarlara hitap ederek, onların fikren beslenmesine, kendilerine özgü tasarımlar yapmalarına imkan sağladığını belirtti.

Özpamukçu, geçen yıl 28 olan başvuru sayısının bu sene 54'e çıkarak yaklaşık iki kat arttığını belirterek, gelecek yıl daha yüksek sayıda başvuru beklediklerini söyledi.

Törende daha sonra projeleriyle ilk üç dereceye girenlerin ödülü ile 5 mansiyon ve 3 teşvik ödülü, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu, İTÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof Dr. Hasan Şener, Koçtaş Mağaza Planlama Müdürü Tayfun Kutlu ve yarışmanın jüri üyesi Yüksek Mimar Erol Evgin tarafından verildi.

Koçtaş İç Mekan Tasarım Yarışması'nda birincilik ödülüne Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinden Ertan Sabancı, Emircan Ünal, Ahmet Ünal, Mehmet Murat Sevindik ve Olgun Şenel'in projesi, ikincilik ödülünü İTÜ İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Gökhan Çınar ve Alp Doğan Urut'un projesi, üçüncülük ödülünü ise yine İTÜ İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinden Ayşe Yavuz, Elif Baboğlu ve Çiğdem Bayram'ın projesi değer görüldü.

Birinci projeye 5 bin lira, ikinci projeye 2 bin 500 lira, üçüncü projeye ise bin 250 lira para ödülü verildi. Yarışmada mansiyon alan 5 kişiye 750'şer lira, 3 kişiye de 500 liralık teşvik ödülü takdim edildi.

Toplam 54 projenin katıldığı yarışmaya bu sene öğrenciler ''banyo'' tasarımları ile katıldı.

KAYNAK: AA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account