Depremde ağır hasar gören Yeşilsu köyündeki okulun yerine iş adamı Melih Şimşek tarafından yaptırılan çelik konstrüksiyonlu okulda, Şubat ayında eğitime başlanacak.

Editör
12.01.2012

 

Van'da 23 Ekim'de meydana gelen depremde ağır hasar gören merkeze bağlı Yeşilsu Köyü İlköğretim Okulu'nun yerine hayırsever iş adamı Melih Şimşek tarafından 8 derslikli okul yaptırılıyor. Yapımı devam eden çelik konstrüksiyonlu okulda incelemede bulunan Vali Münir Karaloğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İnşaatın hızlı ilerlediğini belirten Vali Karaloğlu, iş adamı Şimşek'i arayarak teşekkür etti.

Gazetecilere açıklama yapan Karaloğlu, 11 Aralık 2001'de yapımına başlanan çelik konstrüksiyonlu, 2 katlı okulun, 8 derslikten oluştuğunu ifade ederek, binada aynı zamanda ana sınıfı, bilgisayar ve fen laboratuvarları ile kütüphanenin de yer aldığını bildirdi.

Depremden sonra hasar gören okulların yerine yenilerini yapmak için Ankara'da 41 kişiyle protokol imzaladıklarını hatırlatan Karaloğlu, şunları söyledi:''İş adamımızın sahibi olduğu Aksan Yapı bunlardan biriydi.

Bu aynı zamanda bir çelik üretim firmasıdır. Biz de burada bir model olmasını istiyorduk. Malum burası bir deprem bölgesi. Artık okullarımızı ve resmi kurumları çelik yapıya kaydırmak istiyoruz.

Bu okulun yapımı da hızlı sürüyor. Şubat ayının ilk haftası, okulu bize teslim etmek için bu soğuk hava ve kış koşullarına rağmen çalışıyorlar. İş adamımıza ve firmanın diğer yetkililerine teşekkür ederim.''

 

KAYNAK: AA

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account