TOKİ'nin 23 ilde satışa sunduğu 384 arsadan muhammen bedel esas alındığında 563 milyon satış geliri elde etmeyi planlıyor.

Editör
12.01.2012

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), kaynak geliştirme projeleri kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin de aralarında olduğu 23 ilde 384 adet arsayı satışa çıkarıyor.

Türkiye'nin konut ve kentleşme sorunları karşısında dar gelirli vatandaşlara düşük maliyetli çözümler üreten TOKİ, Hazine'ye herhangi bir yük getirmeden, ihtiyacı olan finansmanı arsa ve işyeri satışları ile hasılat paylaşımı ve kaynak geliştirme projelerinden elde ediyor.

Böylelikle yoksul ve alt gelir grubundaki vatandaşların da kaliteli, çağdaş ve güvenilir mekanlarda ikamet edebilmeleri sağlanıyor.

Satışa sunulan arsalar arasında, İstanbul Başakşehir'de özel orta öğretim tesis alanı, Halkalı'da anaokulu arsası, Kütahya merkezde LPG istasyonuna uygun ticari tesis alanı olduğu gibi, Ankara Etimesgut'ta özel spor tesis alanı da bulunuyor.

Müzayede yarın

19 Ocak Perşembe günü saat 14.00'te yapılacak arsa satış müzayedesi Eskidji firmasının İstanbul'daki merkezinde gerçekleştirilecek. Müzayedeye TOKİ merkez binası ile Adana Seyhan'da bulunan Mavi Sürmeli Otel'den de canlı bağlantı yapılarak teklifler alınabilecek.

Arsa müzayedesine katılmak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de söz konusu taşınmazlar için teklif verebilecek. Satışa sunulan taşınmazlar için hem peşin hem de vadeli teklif alınacak.

1. lot ile 306. lota kadar olan taşınmazlar için yüzde 25 peşin 36 vade, diğer lotlardaki taşınmazlar için ise yüzde 15 peşin 60 ay vadeli olarak satış yapılacak. Ancak 15 bin liranın altında olan taşınmazlar için sadece peşin teklif alınacak.

Satışı peşin veya 60 aya kadar taksitli olarak yapılacak olan arsalar için hem peşin hem de vadeli teklif alınıp teklifler TOKİ tarafından değerlendirildikten sonra nihai karar verilerek satış gerçekleştirilecek.

Müzayedeye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin müzayededen önce Eskidji'nin ING Bank Şişli Şubesindeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak.

Muhammen bedeli 10 bin TL'den az olan arsalar için bin TL, muhammen bedeli 10 bin 1 TL ile 500 bin TL olan arsalar için 5 bin TL, muhammen bedeli 500 bin 1 TL ile 1 milyon TL arası olan arsalar için 50 bin TL, muhammen bedeli 1 milyon 1 TL'den fazla olan arsalar için ise 100 bin TL katılım teminatı ödemeleri gerekiyor.

Ankara'da 242 arsa satışta

TOKİ'nin 23 ilde satışa sunduğu 384 arsadan muhammen bedel esas alındığında 563 milyon satış geliri elde etmeyi planlıyor.

Müzayedede İstanbul'da 8, Ankara'da 242, İzmir'de 6, Adana'da 2, Afyon'da 17, Aksaray'da 3, Balıkesir'de 2, Çanakkale'de 26, Çorum'da 3, Denizli'de 14, Diyarbakır'da 3, Elazığ'da 12, Eskişehir'de 3, Gümüşhane'de 1, Kars'ta 1, Kütahya'da 3, Malatya'da 4, Mersin'de 2, Muş'ta 1, Nevşehir'de 1, Samsun'da 1, Şanlıurfa'da 28, Tekirdağ'da 1 olmak üzere toplam 2 milyon 190 bin 741 metrekare arsa satışa çıkarılacak.

 

KAYNAK: Sabah

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account