Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Vanlıdepremzedelere verdiği prefabrik konutların 80’inde yaşam başladı.

Yazar:Editor
10.01.2012

Erciş’te 80 ailenin yaşamına başlamasının ardından 20 prefabrik konutun da Van’daki öğretmenlere tahsis edilmesi hedefleniyor. Depremzedeler, kurulan prefabrik mahallelerden bir tanesine ‘LASİAD Mahallesi’ adını verdi LASİAD, Vanlı depremzedelere yaptığı ayni ve nakdi yardımlardan sonra, Erciş’deki 80 aileye prefabrik konut desteği verdi.

Erciş’deki 80 ailenin yaşamına başlamasının ardından LASİAD, 20 prefabrik konutu da Van’daki öğretmenlere tahsis etmeye hazırlanıyor. 

LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, bugüne kadar afetin olduğu her yerde yardım elini uzatan Laleli esnafının hayırsever yönünü ortaya koyduğunu belirterek şunları söyledi. “2011’de yaklaşık 1,5 milyon lirayı bulan sosyal sorumluluk ve yardım faaliyetleri gerçekleştirdik.

Bu rakamın 300 bin lirası somali’ye nakdi yardım, 1 milyonu Van ve Erciş’te yaptırdığımız prefabrik evler. Van’daki depremin ardından en büyük ihtiyaçlardan biri olan konut sorununa çözüm bulmak amacıyla böyle bir çalışma başlattık. 21 metrekare alana sahip prefabrik konutlar bir ailenin tüm ihtiyaçlarını giderecek şekilde tasarlandı.

İçerisinde mutfağından banyosuna kadar her şeyin mevcut olduğu bir alanla ev ortamını aratmamaya çalıştık. Bir ay önce çıktığımız bu yolda bugün Erciş’te 80 aile yaşamına başladı. Ayrıca Van Merkez’de yaklaşık 20 adet prefabrik konut da öğretmenlere tahsis edilecek.”

VAN’DA LASİAD MAHALLESİ

Devlet yetkililerinin katılımıyla önümüzdeki günlerde Van ve Erciş’te anahtar teslim töreni yapacaklarını vurgulayan LASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, şöyle devam etti: “Depremzedeler, kurulan prefabrik mahallelerden bir tanesine LASİAD adını vermiş. Bu bizi çok duygulandırdı. LASİAD sadece bölgesel değil uluslararası boyutta da nerede ihtiyaç varsa orada yardımseverliğini devam ettirecektir.”

KAYNAK: Habertürk

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account