Modern Ve Kaliteli Cepheler

Yazar:Editor
10.01.2012

 

Alüminyum cephe sistemlerinde mimarların ve müteahhitlerin en çok tercih ettiği Schüco, kalitesi ve sunduğu giydirme cephe sistem çözümleri ile birçok prestijli projeye imzasını atıyor. 

1950’li yıllarda cephe sistemleri konusunda sistem kavramını ilk kez oluşturan ve 1970’lerde de enerji tasarrufu sağlayan yalıtımlı alüminyum cepheleri ilk kez geliştiren Schüco, enerji verimliliği konusunda tüm dünyada çok özel sistemler sunuyor. 

Schüco, geliştirdiği enerji tasarrufu sağlayan yalıtımlı alüminyum cephe sistemleriyle evlerde soğutma ve ısı depolama gerçekleştirebiliyor ve böylece sıcaklığın doğal olarak dengelenmesine yardımcı oluyor.

Dıştaki cephe bir güvenlik kalkanı görevi üstlenerek, iç mekanı olumsuz meteorolojik koşullardan ve gürültüden koruyor. Bina yenileme de ise Schüco cephe sistemleri, yıpranmış bina cephelerinin içerideki yaşama ve çalışma düzeni sekteye uğramadan yenilenmesini sağlıyor.  

Schüco Cephe Sistem Çözümleri

Schüco giydirme cephe sistemleri büyük çeşitlilik gösteriyor. Uzun ve titiz AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilmiş sistem, birbiri üzerine binen fitil yuvaları sayesinde kondens suyunun kontrollü bir şekilde atılmasını ve her bir modülün dört köşesinden havalandırmayı sağlıyor. Schüco’nun geliştirdiği bu sistem, Avrupa’da sahip olduğu patentle koruma altında bulunuyor.

Panel cephe sistemi uygulaması ise son yıllarda özellikle alüminyum cephe uygulamacıları tarafından yüksek veya büyük binalar için tercih ediliyor. Belli ölçülerdeki modüller camları da dahil atölyelerde bir bütün olarak oluşturuluyor. Bu modüller vinçler yardımıyla taşınarak birbiri ardına takılarak monte ediliyor.

Panel cephe sistem çözümleri, daha kısa montaj süresi, modüller atölye ortamında hazırlandığı için daha kaliteli imalat, yüksek ve büyük bina cephelerinin kısa sürede tamamlanması ve çalışma kolaylığı sağlaması gibi avantajlar sunuyor.

Ayrıca cephe montajı yapılırken imalat süresinin kısalığı nedeniyle iç mekanın daha kısa sürede çalışılabilir hale gelmesi de sunduğu diğer bir avantaj. Sistem üst üste binen diletasyon fitil uygulama prensibiyle de mükemmel bir su geçirmezliğe sahip. 

Schüco cephe sistemleri ve bu sistemlere ilişkin profil ve aksesuar çeşitliliği mimarların ve müteahhitlerin tüm taleplerine yanıt verilmesini sağlıyor. Ayrıca standart sistemlerin yetersiz kaldığı noktalarda da özel projeler için özel sistemler dizayn ediliyor.

Mimarların hayal güçlerini sonuna dek zorlamaları ve hayallerini gerçekleştirmeleri de Schüco cephe sistemleri sayesinde mümkün oluyor.

Schüco’nun devam eden ve gerçekleştirdiği önemli projelerden bazıları:

Sapphire, İstanbul 

Zorlu Center, İstanbul

Flame Tower, Bakü Azerbaycan

Anthill, İstanbul

Nish, İstanbul

Calista Hotel&Spa, Antalya

Emek İş Merkezi, Ankara 

IBA, Bakü Azerbaycan

Moscow City Plot 10-9-4, Rusya 

Levent Loft, İstanbul

Titanic Hotel, İstanbul

Esentai Residence, Kazakistan

TV Kulesi, Türkmenistan

Mashattan, İstanbul

Antares AVM, Ankara

Hotel Ibis, Gaziantep

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account