AE Arma–Elektropanç Devler Liginde

Yazar:Editor
09.01.2012
AE Arma–Elektropanç, Abu Dabi Havalimanı MidField Terminal Binası teknik müteahhitlik işleri ihalesi için, alanında dünyanın en önemli şirketleriyle güçlerini birleştirdi.
SMAC JV olarak anılacak bu birliktelik, toplam yatırım maliyeti 6 Milyar USD olan ve Abu Dhabi’de yer alacak MidField Terminal binası için oluşturuldu. 2017 yılında tamamlanması planlanan proje 2012’nin ilk çeyreğinde başlayacak.
 
Uluslararası inşaat sektöründe Teknik Müteahhitlik alanında 30 yıllık deneyimi ile hizmet veren AE Arma–Elektropanç, Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Binası teknik müteahhitlik işlerine teklif vermek için, dünya inşaat sektörünün bu alanındaki en önemli oyuncularından; HLS (Habtoor Leighton Specon), Cobra, MAPCO,  WS Atkins ve Ghesa International ile güçlerini birleştirdi. 
 
BAE başkenti Abu Dabi’de 700 bin m2 alanda yapılacak olan proje, 2017 yılında tamamlandığında, 1,5 km uzaktan görülebilecek ve 3 futbol sahası büyüklüğünde olacak. Tahmini bedeli 1,8 milyar dolar olan teknik müteahhitlik hizmetleri teklifi için AE Arma- Elektropanç; HLS (Habtoor Leighton Specon), Cobra, MAPCO ile  “SMAC JV” olarak anılacak güç birliği oluşturdu. WS Atkins ve Ghesa International ise projenin tasarım ve mühendislik hizmetlerinde çözüm ortağı olarak hizmet verecek. Projenin toplam inşaat yatırım maliyeti 6 Milyar dolar olacak.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan AE Arma–Elektropanç İş Geliştirme Direktörü Burak Kızılhan, “Dünyanın en büyük projelerinden biri olan ve stratejik konumu ile ayrı önem taşıyan projenin teknik müteahhitlik hizmetleri için sektörün önde gelen şirketleri HLS, Cobra, MAPCO, WS Atkins ve Ghesa International ile güçlerimizi birleştirdik.
 
Proje en yüksek derecede profesyonelliği gerektirdiği için işbirliğimiz inşaatın amacı doğrultusunda kaynaklarını birleştirecek ve 10 binin üzerinde direkt işgücüyle; ekipman, araç, prosedür ve havaalanı inşaatında deneyimli mühendislik kadrosunu sağlayacak. SMAC JV olarak anılacak bu işbirliği; mühendislik, planlama, organizasyon ve uygulama işlerinin tamamını üstlenecek“ dedi. 
 
Etkin yönetim ve etkileşimli yaklaşımla verilen zamanlamaya uygun olarak tamamlanacak olan müteahhitlik hizmetleri kapsamında; jeneratörler, alçak gerilim dağılımı, tasarruflu aydınlatma ve elektrik sistemleri, zemin kurulumu ve ışıklandırma koruma sistemi, yangın alarmı ve yangın söndürme sistemleri, HVAC (Isıtma- havalandırma-iklimlendirme) sistemleri, bina yönetim sistemleri, yerel su sistemlerinin kurulumu bakımı ve dağıtımı, kanalizasyon sistemi ve çevre bütünleştirilmesi, zayıf akım sistem hizmetleri yer alıyor. 
 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account