1,15 milyar Euro'luk değere ulaşan Green Park Otel Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Adil Üstündağ, 6 oteline Eyüp ve Ankara'yı da eklemek için kolları sıvadı.

Editör
09.01.2012

 

"Önce 50 milyon dolar yatırımla Eyüp'ü, hiç zaman kaybetmeden de Ankara'da bir şehir otelini açacağım." diyen Üstündağ, Eyüp'teki otelin arsasının satın alındığını açıkladı.

2012 bitmeden oteli açma ihtimalleri bulunduğunu aktaran Üstündağ'a göre bürokratik engeller olmasa, Ankara'daki şehir oteli inşaatı da 2012 ortasında başlayacak. Bürokrasinin ülkedeki en büyük tehdit olduğunu savunan Üstündağ, "Mesela Pendik'te geçen yıl rekor katılımla açtığım otel, 7 yılda ancak bitti.

Bürokrasi olmasa 3 yılda bitirirdim. Şimdi gene bu sıkıntı ile karşı karşıyayım. Olmasa Eyüp ve Ankara'nın ardından hemen Kastamonu'ya, sonra aralarında Şanlıurfa, Gaziantep, Artvin gibi şehirlerin olduğu 10 otel inşasına birden başlayacağım." diye konuştu. Üstündağ, 49 yıllığına verilen kamu ihalelerine bu bürokratik engeller sebebiyle mesafeli durduğunu söyledi.

2009 ve 2010 yıllarında olduğu gibi 2011'i de vergi rekortmenliğinde ilk 10'da bitireceğini ifade eden Green Park otellerinin sahibi, "Vergide ilk 10'dayım.

Ama eğer yatırım yapmasam, emin olun birinci olurum. Her sene yatırım yaptığım için birinciliği kaçırıyorum." şeklinde konuştu. Bu yatırımlar sayesinde 1995'te 80 olan otel yatak kapasitesini 4 bine yaklaştırdıklarını vurgulayan Adil Üstündağ, "Bir bürokratik engel olmazsa 2012 sonunda yatak kapasitesini 4.500'e çıkaracağım." dedi.

BAŞBAKAN ERDOÐAN SAYESİNDE ÜNLÜ OLDUM

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kuruluşunun İstanbul Merter'deki Green Park Otel'de gerçekleştiğini belirten işadamı Adil Üstündağ, 10 yıla yaklaşan AK Parti iktidarı döneminde 'meşhur' olduğunu söyledi.

2000 yılı öncesinde ülkede daha çok sanatçıların konuşulduğunu hatırlatan Üstündağ, "Ama şimdi ünlü işadamı diye anılmaya başlandık. İşadamlarına verilen bu değer, ülkenin ekonomiye biçtiği rolü de ortaya koyuyor." dedi.

KAYNAK: Zaman Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account