2,38 milyar Euro cirosuyla 78 ülkede hizmet veren ünlü Alman markası Schüco, yenilikçi cephe sistemlerinde dünya pazar lideri.

Editör
05.01.2012

 

Marka, Türkiye’deki 10. resmi kuruluş yılını kutladı. Çevre bölgelerde de genişlemesini sürdüren ve dünyadaki Schüco’lar arasında 5. sırada yer alan Schüco Türkiye, 2011 yılını yaklaşık 40 milyon Euro ciro ile kapattı.

Schüco Türkiye, 10. Yılını 40 Milyon Euro Ciro İle Kapattı

1951 yılında Almanya’da kurulan cephe sistemleri uzmanı Schüco; pencere, kapı, cephe, balkon, kış bahçesi ve güneş enerjisi alanlarında lider üretici konumundayken inşaat ve renovasyon pazarının tüm alanlarında ise anahtar rol oynuyor.

1970 yılında enerji tasarrufu sağlayan yalıtımlı alüminyum cepheleri geliştiren ve piyasaya sunan Schüco, enerji verimliği konusunda sektöre kattığı değerle de adından söz ettiriyor. 

1950’li yıllarda cephe sistemleri konusunda sistem kavramını ilk kez geliştiren ve 1970’lerde de enerji tasarrufu sağlayan yalıtımlı alüminyum cepheleri ilk kez geliştiren Schüco, enerji verimliliği konusunda tüm dünyada çok özel sistemler sunuyor.

1999 yılında Türkiye pazarına giren, resmi kuruluşu ise 2001 yılında gerçekleşen Schüco Türkiye, sağladığı yüksek satış grafiğiyle dünyadaki Schüco’lar arasında 5. sırada yer alıyor.

Her geçen yıl cirosunu arttırarak ve çevre ülkeler için de merkez üs haline gelerek büyümeye devam eden Schüco Türkiye, yaklaşık 40 milyon Euro ciro ile 2011’e veda etti.

Türkiye'de daha çok alüminyum cephe sistemleriyle öne çıkan firma, mevzuatın tamamlanması ve pazarın oluşmasıyla birlikte Almanya'da ciddi bir üretimin söz konusu olduğu güneş enerjisi sistemlerindeki pazar payını arttırmak istiyor.

Schüco Türkiye Komşu Ülkelere Yayılarak Büyümeye Devam Ediyor

İstanbul, İzmir ve Ankara bürolarının yanı sıra Bakü bürosu da bulunan Schüco Türkiye’nin, 2012 yılında Kuzey Irak, Özbekistan ve Türkmenistan’da da birer irtibat bürosunun açılması planlanıyor.

Bunların yanı sıra Kırgızistan, Kazakistan, Tacikistan ve İran pazarları da Schüco Türkiye’ye doğrudan bağlı pazarlarken, Kıbrıs, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Ermenistan, Belçika ve bazı Afrika ülkeleri proje bazlı çalışılan ülkeler arasında yer alıyor. 

Schüco Türkiye Genel Müdürü Can Eren, daha iyi ve hızlı hizmet için 2012 yılı içinde Türkiye’de ve Schüco Türkiye’ye bağlı ülkelerde teknik ve satış ekibini büyütmeyi amaçladıklarını belirtiyor.

Ayrıca ürünlerin kalitesi ve profesyonel çalışanlar ile rakiplerinden ayrıldıklarını ifade eden Eren; “Schüco, sürekli geliştirilip iyileştirilen benzersiz sistem çözümleri, taahhütlerini yerine getiren başarılı partner ağı ve müşterilere sürekli destek olan deneyimli teknik ve satış ekibiyle rakiplerinden farklılaşıyor” diyor.

Sattığı ürünlerin sadece %20’si ithal malzeme olan Schüco Türkiye, ithal ettiğinin dört katını ihraç ediyor. Türkiye’de daha çok alüminyum cephe sistemleriyle öne çıkan Schüco Türkiye, Almanya’da ciddi bir üretimin söz konusu olduğu güneş enerjisi sistemleri ile de Türkiye’de ön plana çıkmak istiyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account