Allison tam otomatik şanzımanlı Volvo'lar, Londra’da gıda atıkları için geri dönüşüm görevini üstleniyor.

Editör
05.01.2012

 

İngiltere'nin önde gelen geri dönüşüm, yenilenebilir enerji ve atık yönetim şirketlerinden biri olan Viridor, otomatik şanzıman talep ettiğinde sadece Allison'ı sunan kamyon üreticileriyle çalışıyor.

Viridor, son olarak teslim aldığı sekiz adet Allison donanımlı Volvo FE kamyonları en yeni geri dönüşüm projelerinde kullanılacak. Bu araçlar, Londra'nın merkezinde sanayi ve ticari işletmelerden gıda atığı toplanmasındaki gibi ulaşımı zor olan yerlerdeki kullanımlar için tasarlanmış olan dar tekerlek aralıklı iki aracı da içeriyor.

24 saat boyunca restoran ve perakende satış noktalarından gıda atıklarını toplayarak organik atıkları gübre haline getiren bir geri dönüşüm tesisine götüren bu araçlar, Allison şanzımanların gücünden yararlanıyor.

Viridor Güneydoğu Bölgesi Araç ve Fabrika Mühendisi Paul Riley; “20 yılı aşkın bir süredir Allison tam otomatik şanzımanlı araçlar kullanıyoruz. Bu süre boyunca Londra'nın merkezinde olduğu gibi araçların sürekli dur kalk yaptığı, sıkışık trafik ve sınırlı ulaşım koşulları için en ideal çözümün Allison şanzımanlar olduğunu gördük. Allison şanzıman sayesinde aktarma organları ile servis frenleri çok daha az yıpranıyor.

Bu durum sürücülerimizin üzerindeki stresin azalmasıyla bir araya geldiğinde çalışmanın genel güvenliğini de artırıyor. Çalışmalarımızda genellikle gece geç saatlerde, dar arka sokaklarda atık topladığımız için Allison şanzımanın sarsıntısız ve sessiz çalışması bizim için büyük avantaj sağlıyor” diyor.  

Evsel gıda atıkları belediyelerin çöp toplama çalışmalarının bir parçasıyken, sanayi ve ticari işletmelerindeki gıda atıkların toplanması ise yeni bir uygulama olarak ön plana çıkıyor.

Viridor’un 450 araç ve treyler işleten Güneydoğu Bölgesi, faaliyet alanını ticari gıda atıklarını toplama hizmetine yatırım yaparak genişletiyor. 

Allison Bölge Müdürü Riccardo Sardelli yaptığı açıklamada “Allison Transmission olarak İngiltere'de pazarımızın çok önemli bir segmenti olan atık toplama sektörünün ihtiyaçlarını desteklemeye devam ediyoruz.

Hedefimiz işletmecilere kalite, güvenilirlik, dayanıklılık, müşteri desteği ve toplam değerin rakipsiz bir bileşimini sunabilmek. Allison’ın  yeni nesil şanzımanları, spesifik iş alanlarına uygun olarak yakıt tasarrufu ve doğru performansın sağlanması için optimize edilen gelişmiş elektronik bir donanıma sahip” diyor.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account