Ravboard ile şekil, renk ve yüzeyde sınır yok, ısı ve su yalıtımı da cabası…

Editör
04.01.2012

 

Evlerimizin her alanında farklı ve özgün tasarımlarla hayatımızı renklendirmeye çalışıyoruz. Salonda, yatak odasında, mutfakta pek çok farklı dekoratif yapı elemanı ve aksesuar ile bunu kolayca sağlayabiliyoruz. Peki ya banyolar? Maalesef banyolar genelde belli tasarımların dışına çıkamıyor.

Çünkü piyasadaki malzemeler birkaç klasik forma sahip, işlenebilirliği kısıtlı ya da uzun zaman ve hassas işçilik gerektiriyor. Renk konusunda da çok fazla seçenek yok…

Özellikle lavabolar, duş kabinleri, duş zeminleri, küvetler genelde beyaz renkte ve hep aynı tip malzemeden yapılıyor. Şimdiye kadar böyleydi, ama artık Dow Bina Çözümleri ve iş ortağı Mardav’ın yapı elemanları Ravboard ile banyo gibi ıslak mekanlarda tasarımın sınırı sadece hayal gücünüz… 

Dow Bina Çözümleri’nin ekstrüde polistren sert köpük markası Styrofoam’dan üretilen Ravboard yapı elemanları, istenilen tasarıma göre, ister fabrikada şekillendirilip gönderiliyor ister fonksiyonel levhalar yerinde işlenerek çok çeşitli geometrik şekilde tasarım yaratılabiliyor. 

Banyolarda iç yapının geometrisi ağırlıklı olarak köşeli ve düz hatlardan oluşuyor, çünkü mevcut yapı malzemelerinin işlenebilirliği çok kısıtlı. Ustalar bu malzemelerden yuvarlak hatlı geometrik tasarımlar çıkarmakta zorlanıyor.

Bu da işçilik fiyatlarını artırıyor, uygulama süresini uzatıyor. Oysa Ravboard, her şekle girebilen bir ürün olarak, tasarımın sınırlarını zorlayan banyolar için biçilmiş kaftan. 

Üstelik Ravboard’un yüzeyine seramik, cam, mozaik, doğal taş gibi her türlü malzeme ile kaplama yapılabiliyor. Bu sayede banyolar beyazın hakimiyetinden kurtulup, sayısız renk ve yüzey seçeneğine kavuşuyor. 

Su ve ısı yalıtımı özelliği sayesinde rutubeti önlüyor

Ravboard yapı elemanları, sert köpük Styrofoam levhaların her iki yüzeyinin de cam elyaf ile güçlendirilmiş suya dayanıklı endüstriyel sıvayla kaplanması yoluyla üretiliyor.

Son derece sert ve dayanıklı olan Ravboard, aynı zamanda bir o kadar hafif ve kolay uygulanabilen bir ürün. Hızlı, pratik ve düşük maliyetli uygulamalara imkân sağlayan Ravboard, aynı zamanda yüksek su ve ısı yalıtımı sayesinde ıslak mekanlar için ideal bir yapı elemanı. Bu sayede nemden kaynaklanan küf, rutubet, kötü koku oluşumunu da engelliyor. 

Fayansları kaldırmadan hızlı ve pratik tadilat 

Ravboard’un düz levhalar şeklinde üretilen çeşidi, özellikle eski ve yenilenmesi gereken ıslak mekanlar için ideal bir çözüm. Çünkü fayansları kaldırmadan veya kot farkı varsa ince levhalarla kot farkını ortadan kaldırarak, pratik ve hızlı çözüm getiriyor. Bunun yanında mekanın ısı yalıtımını gerçekleştirerek nemlenmeyi engelliyor ve sağlıklı bir ortam oluşturuyor. 

Banyolarda yuvarlak geometrili tasarımlar artık hayal değil!

Ravboard’un bir başka çeşidi ise fonksiyonel levhalar… Bu levhalar, özellikle yuvarlak geometrili tasarımlar için üretiliyor. Birçok yaratıcı tasarımı fonksiyonel levhalar ile hayata geçirmek mümkün. Yine bu levhalar da ısı yalıtımı sağlıyor ve nemlenmeyi önlüyor. 

Çirkin tesisat borularına son!

Ravboard’un tesisat gizleme elemanları, banyoların estetiğini bozan tesisat borularının ve elemanlarının gizlenmesinde kullanılıyor. Tesisat gizleme elemanları, pratik ve hızlı uygulama imkânı sunması sebebiyle zamandan ve işçilikten tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda mükemmel yüzeyi sayesinde fayans uygulamaları için eşsiz bir malzeme… 

Banyo ve wellness mekanlarında kişiye özel tasarımlar

Ravboard’un dizayn serileri ise bençler ve yataklar, duş kabinleri ve buhar odaları için ideal.

 Özellikle banyo ve wellness mekanlarında kullanılıyor, fayans veya cam mozaik kaplandıktan sonra mekana estetik ve değer katıyor. Kişiye özgü tasarımlar, Ravboard dizayn serileri ile hayata geçiyor. 

Mardav Ravboard’a 0216 571 35 35 numaralı telefondan ve www.ravboard.com internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account