Akcor ile Nem Zararsız Hale Geliyor

Editör
04.01.2012

 

Bulunduğunuz alanın iklim kalitesi sağlanırken, nem oranının ideal seviyede olması bilinen bir gerçek. Fazla nem insan sağlığında astım, nefes darlığı gibi hastalıklara yol açarken, yapılara da zarar veriyor. Akcor nem alma cihazları ise nemin olumsuz etkilerini silmek için ideal seçenekler arasında.

Sağlımız açısından kapalı mekânlarda ideal nem oranının yüzde 50 seviyesinde tutulması gerekli. Akcor nem alma cihazları ile nem kontrolünü sağlamak mümkün.

Aşırı nemli ortamlar, nefes alma zorluğu yaratırken, metallerde paslanma, gıda bozulması ve ahşapta çürüme gibi maddi hasarlara da yol açabiliyor.

Akcor nem alma cihazları ise sağlığınızı düşünürken, aynı zamanda yaşam alanınızın kalitesini de yükseltiyor.  Nem kontrolünün önemli olduğu kapalı havuzlar, müzeler, gıda ve ürün depoları gibi alanlarda kullanılan Akcor nem alma cihazları mantar ve küflerin üremesini de engelliyor. 

Akcor’un kullanıcısına pratik çözümler sunduğu, D serisi nem alma cihazları ile günde 45 ile 200 litre arasında nem alınması mümkün. Akcor endüstriyel nem alma cihazlarında yer alan dijital humidistat ile nem oranı isteğiniz seviyeye getirilebiliyor.

İstenilen nem oranına ulaşana kadar çalışan ünite havadan aldığı nemi yoğuşturarak, su giderine gönderiyor. Akcor nem alma cihazları kullanım açısından da yer ve duvar tipi olarak ikiye ayrılıyor. Bu cihazlar villa bodrum katlarında kullanılarak,  görüntü estetiğinizi de bozmuyor. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account