ParkONE Satış Koordinatörü Vivian Levi Markalı konutta doğru fiyat politikası yapanlar karlı çıkacak

Editör
04.01.2012

 

Markalı konut üreticileri 2012’ye  de büyüme hedefiyle giriyor. Rekabetin yoğun yaşanacağı bir döneme girildiğine dikkat çeken Vivian Levi sektörde dağılmalar yaşanabileceğini, krize direnebilen inşaat firmalarının doğru fiyat politikalarıyla istedikleri satış ve karlılık oranına ulaşabileceklerini ifade etti 

Küresel dalgalanmadan etkilenmeden büyümesini sürdüren gayrimenkul sektörü 2012’ye de büyüme hedefiyle giriyor.

Markalı konut üreticilerinin yatırımlarının arttığı bir yıl olan 2011, devam eden projelerin yanı sıra kentsel dönüşüm projeleri, mütekabiliyet yasasında yapılacak değişikliklerle yabancı ilgisinin artması konut satışlarının hız kesmeden devam edeceğini gösteriyor. 

Küresel ekonomik krizin etkilerinin sektörde de hissedilmesinin kaçınılmaz olduğunu fakat her şeye rağmen markalı konut üreticileri için pozitif bir döneme girildiğini söyleyen ParkONE Satış Koordinatörü Vivian Levi; “Krize direnebilen inşaat firmaları doğru fiyat politikalarıyla yatırımcıları kendilerine çekeceklerdir.

Rekabetin yoğun olduğu bir döneme giriyoruz, sektörde dağılmalar yaşanabilir. Tüketicilerin gereksinimlerini karşılayabilen, kaliteli projeler üreten firmalar hedefledikleri satış ve karlılık oranlarına erişebileceklerdir” dedi. 

Tüketicinin konut alırken çok bilinçli karar verdiğini ifade eden Levi, “Tüketiciler artık kaliteyi baz alıyor. Kendileri için uygun lokasyonda, ulaşılabilir, inovatif ve aktivasyonu olan konutları tercih ediyorlar.

Konut üreticileri de talepler doğrultusunda projeler geliştirdikleri takdirde doğru yapılaşma ve satışların artacağını düşünüyorum” dedi. 

Faaliyet gösterdiğimiz Zekeriyaköy- Sarıyer bölgesi değeri her geçen gün artan bir bölge diyen Levi, “ParkONE projesinde inşaatımız hızla ilerliyor. Her detay üzerinde titizlikle çalıştığımız projemiz bölgede ev sahibi olmak isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek özel bir proje. Konutları taahhüt ettiğimiz Aralık 2012’den daha önce kullanıcılarına teslim etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.   

Yabancıya satışın önünün açılmasıyla sektöre hareketlilik geleceğini belirten Levi, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yabancıların mülk edinmesini kolaylaştıracak yasal düzenlemenin yapılması hem sektör hem de ülke ekonomisi açısından sevindirici bir gelişme. Gerçekleşmesi halinde bu çalışmalar hiç kuşkusuz sektöre canlılık getirecektir.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account