Yalıtımın Mavi Yüzü Fotoğraf Yarışmasının Sonuçları Açıklandı

Editör
03.01.2012

 

Yapı Sektörüne, Mardav, Kalekim ve Dow Chemical tarafından armağan edilen Blue’ Safe Mavi Kale, enerji tasarrufuna dikkati fotoğrafla çekiyor.

Yalıtımın Mavi Yüzü projesi kapsamında Bennu Gerede ile yaptığı fotoğraf projesinin dışında bir de yalıtım konulu bir fotoğraf yarışması düzenledi.

Türkiye Fotoğraf Sanatları Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen yarışmaya, amatör ve profesyonel çok sayıda fotoğrafçı katıldı. Değerlendirmeye kalan 520 fotoğraf içinden 7 kişi dereceye girerken 18 kişi de sergileme ödülüne hak kazandı. 

Fotoğraflarda ağırlıklı olarak yalıtımın farklı yüzleri anlatıldı. Fotoğrafları, ünlü fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede, fotoğrafçı Hakan Hatay, 9 Eylül Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü Başkan Yardımcısı Beyhan Özdemir,  Mardav Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Doğruer ve Kalekim Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Altuğ Akbaş’tan oluşan jüri, uzun süren çalışmalar sonrasında değerlendirdi.

Yarışmada 3.’lüğü elde eden Cüneyt Çelik 3.000 TL, 2.’liği alan Gökhan Turunç 5.000 TL ödül alırken yarışmada 1. Olan fotoğrafla Berker Dalmış, 6000 TL’lik ödülü almaya hak kazandı. Ayrıca, 4 eser 1000’er TL’lik mansiyon ödülü alırken, 18 fotoğraf da sergileme ödülü aldı.  

Proje, görsel bir sanat aracılığıyla yalıtımı başka gözlerden anlatmaya ve geniş kitlelere ulaşmaya  katkıda bulunurken, evlerimizde yapılan doğru ısı yalıtım uygulamalarının enerji tüketimini ve karbon salınımını azaltan, geri dönüşü en yüksek yöntem olduğunun altını çiziyor.  

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account