Uluslararası popülaritesi olan Amerikalı designer ve iç mimar Karen Butera King ile Yüksek Mimar Korkut Zağlı, Türkiye’de bir anlaşma imzaladı.

Editör
02.01.2012

Uluslararası popülaritesi olan Amerikalı designer ve iç mimar Karen Butera King ile Yüksek Mimar Korkut Zağlı, Türkiye’de yapacakları inşaatların iç mimari projelerini gerçekleştirmek için bir anlaşma imzaladı. Amerika'da birçok ödüllü projenin sahibi olan Karen Butera, Hollywood’un tanınan simalarının evlerinin iç dekorasyon projelerini gerçekleştiren bir isim.

 Uluslararası popülaritesi olan Amerikalı designer ve iç mimar Karen Butera King ile başarılı bir yönetici olan Yüksek Mimar Korkut Zağlı, Türkiye’de gerçekleştirilecek inşaatların iç mimari ve dekorasyon projeleri için, mesleki deneyimlerinin ışığında bir ortaklık anlaşması imzaladılar.

Bu birlikteliğin yaklaşık 15 sene önceye dayandığını söyleyen Korkut Zağlı, Karen ve eşi ile 1994 senesi başında Amerika’da tanıştığını söyledi ve sözlerini “Alarko İnşaatlar Gurubu’nda profesyonel olarak çalışırken, Karen Butera ve eşi Ric Butera, Alkent 2000 projesinde toplam 6 villanın iç mimari projelerini çizip, uygulamalarını yapıyorlardı. Aramızda güvene ve mesleki bilgi birikimine paralel olarak bir arkadaşlık oluştu ve ilerleyen zaman içerisinde daha da pekişerek gerçek anlamda bir dostluğa dönüştü.

Gerek Newport Beach’de iken yazlık evlerinde katıldığım parti ve toplantılarda, gerekse ailem ile birlikte Venedik’te olduğumuz zamanlarda sürekli olarak birlikte bir iş yapabilme şansını deneyebileceğimizi konuştuk.

Zaman içerisinde kendiliğinden gelişen bu dostluk, bugün iş ortaklığına dönüştü. Her birimizin mesleki alanda oldukça fazla tecrübesi var; inanıyorum ki Türkiye’de gerçekleşen ve yapımı devam eden özel projelerde birlikte iş yapmanın haklı gururunu yakalayabileceğiz” diyerek sürdürdü.

 Karen Butera, Hollywood’un tanınan simaları ile çalışan bir isim

Karen Butera, Amerika’da birçok ödüllü projenin sahibi. Aynı zamanda Hollywood’un tanınan simalarının evlerinin iç dekorasyon projelerini gerçekleştirmiş bir isim.

Buna küçük bir örnek olarak, Kanada’lı şarkıcı Celine Dion’un Las Vegas’taki malikanesinin iç dekorasyonunu verebiliriz. Ayrıca ünlü yönetmen Steven Spielberg ile de çok uzun seneler birlikte çalışmış.

Butera’nın Korkut Zağlı ile birlikte ana hedefi Türkiye’de de aranan bir marka olmak ve bu markayı uzun seneler sürdürmek. Karen Butera King’in en önemli özelliklerinden biri; 3 boyutlu bir düşünme yeteneğine sahip olup, bunu iç mekanlara birebir yansıtması.

Sonuçta ortaya çıkan ürünün kalitesinden asla şüphe edilmiyor, tümüyle mimari bir armoni yaratılıyor. Bu başarının arkasından da birçok ödülün gelmesi kendisine büyük bir keyif veriyor.

Bu ortaklıkta en çok önemsediği şey, Korkut Zağlı’nın güvenilir, işini iyi takip ve koordine eden, müşterilere fazlası ile güven veren bir yapıya sahip olması. Karen Butera bununla ilgili olarak, “Güven çok zor kazanılan bir duygu, zaten bu birlikteliğin de 15 sene önceye dayanması bunu doğruluyor” diyor.

2005 senesinde Interior Design Magazine Dergisi tarafından Design Giant yani “Tasarım Devi” olarak seçilen Karen; firması KBI Design’ı iç mimarlar ve tasarımcılar kategorisinde en üst sıraya taşımış. Togon Design&Associates firması sahibi olan Yüksek Mimar Korkut Zağlı, Karen ile ortaklaşa yapılacak olan çalışmalarda %100 kişi ve kurum mutluluğunu baz aldıklarını, alınacak işlerin çok sayıda değil, yeteri sayıda olacağına vurgu yaparak; bunun müşteri ve kurumların işlerine daha çok zaman ayırmayı sağlayacağını söyledi. 

 Çalışmalar kapsamında, Mimar Olcay Serezli ile birlikte iç mimari çalışmaları başarı ile yürütülerek, kurumsal ve bireysel birçok işe imza atılacak. Böylece, tasarımlarda müşteri beklentilerinin ötesine geçilerek, zamana meydan okuyan, ayrıcalıklı projeler ön plana çıkartılacak.

 Karen Butera, Amerika’da birçok ödüllü projenin sahibi bir isim. Hollywood’un tanınan simalarının evlerinin iç dekorasyon projelerini gerçekleştirmiş olan Karen Butera, Kanadalı şarkıcı Celine Dion ve ünlü yönetmen Steven Spielberg ile çalışmış bir profesyonel. 

 Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi 


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account