SİF İş Makinaları, 10.000’inci JCB marka kazıcıyı-yükleyiciyi Antalya’da sahibine teslim etti

Editör
02.01.2012

 

Dünyanın en çok tercih edilen kazıcı-yükleyici markası JCB’nin 37 yıldır Türkiye’de temsilciliğini yapan SİF İş Makinaları, 10.000’inci JCB marka kazıcıyı-yükleyiciyi Antalya’da sahibine teslim etti.

Dünyanın en çok tercih edilen kazıcı-yükleyici markası olan JCB, Türkiye’nin 10.000’inci JCB marka kazıcı-yükleyicisini SİF İş Makinaları aracılığı ile teslim etti.

Türkiye’nin 10.000’inci JCB marka kazıcı-yükleyicisi, SİF İş Makinaları Akdeniz Bölge Bayi Müdürü Halil Batur tarafından Bucak Belediyesi’ne teslim edildi. 

Pazar taleplerindeki değişiklikleri en iyi şekilde karşılamak amacıyla ürün hattını her geçen gün genişleten STFA Yatırım Holding grup şirketlerinden SİF İş Makinaları’nın Genel Müdürü Cüneyt Divriş, 10.000’inci JCB marka kazıyıcı-yükleyiciyi teslim etmenin haklı gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Divriş, 10.000’inci kazıcı-yükleyicinin teslim edilmesiyle birlikte, sektörde bir ilke daha imza attıklarını, bu ürün segmentindeki satışlarda Türkiye’de en yüksek rakama ulaşan marka olmayı başardıklarını söyledi.

SİF İş Makinaları olarak 2011’deki 1.000’in üzerinde kazıcı-yükleyici satışı ile bu ürün grubunda yüzde 3.5’lik bir artış elde ederek yüzde 33 pazar payına ulaştıklarını, tüm ürün grupları bazında da sektörde yüzde 14’ün üzerinde pazar payı elde ettiklerini sözlerine ekledi.

10.000’inci JCB kazıyıcı-yükleyici ile de sektörde bir ilke daha imza attıklarını belirten Divriş, SİF İş Makinaları’nın inşaat, tarım ve geri dönüşüm gibi farklı sektörlere yönelik çeşitli makina ve ataşmanları içeren geniş ürün yelpazesini tek bir adresten müşterilerine sunduklarına da dikkat çekti. Divriş, 2012’deki hedeflerininin yüzde 35 pazar payı ile kazıcı-yükleyici ürün grubunda lider olmak olduğunu ifade etti.

Yeni nesil JCB kazıcı-yükleyiciler hakkında

Dünyanın önde gelen iş makinaları üreticilerinden olan JCB, kuruluşundan bu yana iş makinası tasarlarken, müşterilerine, maliyet, kalite ve güvenilirlik, kullanım kolaylığı, operatör konforu, performans ve ikinci el değeri gibi katma değerler sunmayı amaçlıyor. 

Hem ekonomik hem de ekolojik üstünlüklerinden dolayı ‘eco’ ibaresi ile tanımlanan ve geçtiğimiz yılın Ekim ayında Türkiye pazarına sunulan yeni nesil JCB 3CXeco ve JCB 4CXeco kazıcı-yükleyici modelleri, daha önceki modeller ile karşılaştırıldığında yüzde 16’ya varan oranda daha az yakıt tüketimi özelliğine sahip olmalarıyla sektöre damgasını vurdu.

Yeni nesil JCB kazıyıcı-yükleyicileri yılda ortalama 2.000 saat kullanan müşteriler, yaklaşık 1.350 litre yani 4.000 TL’lik yakıttan tasarruf ediyorlar. 

Yeni nesil JCB Kazıcı-Yükleyiciler, üç pompalı hidrolik sistem, tork konvertör kilit sistemi  ve sayısız iyileştirme sayesinde daha düşük işletme maliyetlerini kullanıcılarına sunuyor. 

Türkiye kazıcı-yükleyici segmentinde dünyanın en büyük 4’üncü pazarı 

Türkiye’deki sektörün gelişimini değerlendirirken iş makinaları pazarının Avrupa’nın en büyük 5’inci, dünyanın ise en büyük 12’nci pazarı olduğunu ifade eden Divriş, ürün grubu olarak değerlendirildiğinde ise, Türkiye’nin kazıcı-yükleyici pazarında dünyanın en büyük 4’üncü pazarı olduğuna dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti:“Yaptığımız araştırmalara göre, sektörde 10 civarında ana imalatçı bulunurken, yedek parça ve yan sanayi üreticilerinin sayısı 220 civarında. Türkiye’nin uluslararası çapta cazip bir ülke olarak istikrarlı iş ortamına sahip olduğunu söylemek mümkün.”

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account