Ruh Halinizi Duvarlara Yansıtın

Yazar:Editor
02.01.2012

 

Mekanlarınızda en çok alanı duvarlar kaplar. Genellikle boş alanlar oldukları için kolayca işlenebilir ve hemen göze çarpar. Bu yüzden dekorasyona ruhunuzu katmanın en belirgin yolu duvarlardır.

Mobilya modasının başkenti ve aynı zamanda tasarım üssü MODOKO evlerinizin atmosferlerini bir anda değiştirecek olan duvar kağıtları hakkında son trendleri paylaştı.  

-2012 duvar kağıdı modasına dijital duvar kaplamaları yön veriyor.

Yeni dekorasyon trendi dijital duvar kağıtları özel bir teknoloji ile üretiliyor. Duvar kağıdına benzer fakat kumaş dokulu özel bir malzeme, dijital ortamda gerçek gibi görünen bir resim olarak basılıyor.

Siz sadece resmi seçiyorsunuz ve boyutlarına karar veriyorsunuz. İster üç boyutlu bir görüntü seçin, ister sevdiğiniz bir manzara ya da ünlü bir kişinin resmini… Dijital duvar kağıtları, hayal gücünüzü ayağınıza getiriyor.

-Bilinenin aksine duvar kağıtları oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahip. Kumaş, deri, süet, taşlı, kabartmalı, dokulu, dokusuz, çift katmanlı, silinebilir, ses emici özellikli, antialerjik olanlarının yanında sivri sinekleri kovucu özelliklere sahip olanları bile var.

-Duvar kağıtlarını tüm eve uygulamak zorunda değilsiniz. Sadece tek bir duvara uygulanan duvar kağıtları bile evin atmosferini anında değiştirir. 

-Evlerin vazgeçilmezi ahşabı artık duvar kağıtlarında da kullanabilirsiniz. Eskitme, renkli ya da doğal ahşap görünümlü duvar kağıtları mekanlara çok farklı bir hava katıyor. 

-Duvar kağıtlarının uygulaması da çok pratik. Yeni nesil duvar kağıtları duvalara herhangi bir zarar vermiyor.

1 saat içerisinde takılıp çıkarılabiliyor. Koku yapmıyor ve anında kullanıma hazır oluyor. Duvar kağıdının deseninden sıkılırsanız bir saat içerisinde yenilemeniz mümkün.

 

-Duvar kağıtları renkleri ve desenleri sezona göre değişiklik gösteriyor. Yazın daha sade ve açık renkler kullanılıp, çiçek desenleri tercih ediliyor. Kışın ise duvar kağıtlarında kullanacağınız sıcak renkler, soğuk günlerde içinizi ısıtacak.

-Kumaş duvar kağıtları içinde kadifenin duvarlara üç boyutlu yansıması, broderlerle süslenmiş ipekler ilk göze çarpan detaylardır. Parlak kumaşlardan ziyade doğal derilerin yanında metal iplikler ve onlarla kombine edilebilecek dokuma teknikler daha çok tercih ediliyor.

-Uygulama özelliğini iyi yaparsanız duvar kağıtlarını uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

-Sadece evlerde değil ofis, otel gibi ortamlarda da duvar kağıtları kullanılmaktadır. 

-Kişiye özel duvar kağıtlarıyla sizin için anlamlı olan nesneleri dijital ortamda tasarlatıp duvarlarınıza yansıtabilirsiniz. Bu duvar kağıtlarının en büyük özelliği ise dünyada sadece sizin mekanlarınızda olması… 

 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account