Türk boya sanayinin öncüsü “Dyo” 57. yaşını kutladı

Editör
02.01.2012

 

Türk boya sanayinin öncülerinden Dyo, Durmuş Yaşar’ın İzmir Şeritçiler Çarşısı’nda boya ticaretine başlamasının ardından, 1954’te Dyo Boya Fabrikaları ile üretime geçilmesinin 57’inci yıldönümünü, İzmir ve Gebze’de çalışanlarıyla kutladı. Dyo’nun İzmir Çiğli fabrikasında başlayan kutlamalar, Gebze fabrikasında devam etti.

Ülkenin dört bir yanındaki bölge temsilcilikleri ile Rusya, Romanya ve Mısır’daki Dyo çalışanları da canlı yayında kuruluş yıldönümü heyecanına ortak oldu.

Yaşar Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ve Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran’ın konuşmalarıyla başlayan 57’inci Dyo Kuruluş Yıldönümü Kutlamalarında, başarının en önemli anahtarının, “takım ruhu ve birliktelik” olduğu mesajı verildi.

Yapılan konuşmaların ardından Dyo’da 5 yıldan 25 yıla kadar görev yapan çalışanlar Hizmet Onurlandırma Sertifikası ile ödüllendirildi. Ödül töreni sonrasında yapılan çekilişle Dyo çalışanlarına sürpriz hediyeler verildi.    

Yaşar Holding Boya Grubu Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, Dyo’nun 57 yıldır Türkiye’de boya ve yenilik denilince ilk akla gelen marka olduğunu belirterek, ürünleri ve hizmetleri ile müşterilerine daima en iyiyi sunmak için çalıştıklarını söyledi.

Yiğitbaşı, boya ve matbaa mürekkepleri alanında sektörlerinde öncü rol üstlenen güçlü şirketlere sahip olan Yaşar Holding Boya Grubu’nun, 2011 yılında, 500 milyon TL’nin üzerinde net satış hasılatı gerçekleştirerek, önemli bir başarıya imza attığını vurguladı. 

Dyo Boya Fabrikaları Genel Müdürü Serdar Oran ise, Dyo’nun 2011 yılında faaliyet gösterdiği tüm alanlarda pazar payını artırdığı ve sektörün üzerinde bir büyümeye ulaştığını dile getirdi. Oran, “İki sene içinde tam iki misli büyüdük. Üstelik bu büyümeyi dünyada ekonomik dengelerin her gün değiştiği bir ortamda gerçekleştirdik” diye konuştu.

Serdar Oran, Dyo’nun sahip olduğu köklü kurum kültürü ve çalışanlarının bu başarıda önemli payı olduğuna dikkat çekerek, 2012 yılında da hem yurtiçinde, hem de yurtdışı operasyonlarında büyümeye odaklanacaklarını, önümüzdeki yıl çift haneli büyüme hedeflediklerini kaydetti.  

Boya sektöründe 85 yılı geride bırakan Yaşar Holding’in, Türkiye’ye kazandırdığı en büyük markalardan biri olan Dyo, 1954 yılında İzmir Bornova’da üretime başladı.

İnşaat boyaları, sanayi boyaları, deniz boyaları, mobilya boyaları ve vernikleriyle, sentetik reçine ve polyester, oto tamir boyaları ve ısı yalıtım sistemleri gibi geniş bir yelpazede üretim yapan markanın, 40’ın üzerinde ülkeye ihracatı var.  

 
Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account