Türkiye'nin ilk ve tek, 5 fonksiyonlu "karma kullanım" projesi olan Zorlu Center, kültür ve sanat merkezi, otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansların yer aldığı 619.595 m2'lik inşaat alanına sahip.

Editör
30.12.2011

 

Boğazı'nın en güzel noktasında yer alan Zorlu Center, gerek konumuyla, gerek 80000 m2'lik yeşil rekreasyonel alan ve bahçeleri ile şimdiden uluslararası birçok ödüle sahip bir proje olma özelliğini taşıyor.

Her alanda görsellik ve fonksiyonel kullanımın ön plana çıktığı projede, Kule Rezidans dairelerinin, otel ve her evin kendine ait bahçesinin bulunduğu Bahçe Rezidans dairelerinin teras ve balkonlarında SUPPORT® yüzer döşeme sistemleri tercih edildi.

İstanbul'un markası haline gelecek projede, SUPPORT® yüzer döşeme sistemlerinin başlıca tercih nedenlerinden biri; açık derz sistemi ile su drenajının en ivedi ve konforlu şekilde sağlanıp, bahçe ve teras yüzeylerinde göllenmelerin engellenmesi, bir başka neden ise, 60*120*4cm'lik ithal kompozit döşeme kaplamalarının herhangi bir malzeme ile yapıştırılma zorunluluğunun ortadan kaldırılması oldu.

Bu özelliğiyle, yalıtımda ya da döşemede kullanım sırasında oluşabilecek sorunlara minimum maliyette ve zamanda müdahale imkanı, projeye artı değer katan detaylardan biri oldu.

Dünya çapında rüştünü ispatlamış kuruluşların çalışmaları sonucunda meydana gelen projede henüz proje aşamasında teknik anlamda gereken destekleri veren SUPPORT® danışman ekibi detayların çözümü konusunda uygulama aşamasında da gereken teknik hizmetleri veriyor.

Türkiye'de ve dünyada birçok önemli projede yer alan SUPPORT® yüzer döşeme ayakları detaycı çözümleri ve TSEK 99 kalite güvencesi ile büyük projelerin teras, balkon, kuru havuz ve meydan zeminlerinde yer almaya devam ediyor.

 

KAYNAK: Milliyet

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account