3 boyutlu modelleriyle sergileyen inşaat firmalarının sayısı her geçen gün artıyor

Editör
30.12.2011

 

Google Earth’e 3 boyutlu bina ekleme konusunda uzman 3DLocationEarth.com, 2012 sonuna kadar sistemindeki inşaat projelerinin sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Hizmete girdiğinin 3. yılında, Google Earth üzerinde en fazla sayıda 3 boyutlu binaya sahip tek firma ünvanının sahibi olan 3DLocationEarth.com’da şu anda, aralarında Sinpaş, İnanlar ve Gül İnşaat gibi sektörün öncü firmalarınca gerçekleştirilen projelerin de olduğu onlarca proje, 3 boyutlu olarak sergileniyor.

3DLocationEarth.com uygulamasından yararlanan firmalar, inşaat projelerini, 500 milyon kullanıcıya sahip Google Earth üzerinde ve haritadaki gerçek yerlerinde 3 boyutlu olarak sergileyebiliyor.  

Google Earth taban programını kullanarak, 3 boyutlu sektörel bir rehber hizmeti sunan ve bu özelliği ile de dünyada tek olan 3DLocationEarth.com, kuruluşunun 3 yılına yeni hedeflerle giriyor.

Şu anda Sinpaş-Bosphorus City, Gül İnşaat-Hilal Konakları, Yasemin Konakları, Pelican Hill ve Florya Saklıbahçe Konakları, İhlas-Kristal Şehir, Akiş Gayrimenkul-Akbatı Residence, Cebeci İnşaat-Azura Park gibi onlarca markalı inşaat projesini Google Earth üzerinde 3 boyutlu olarak sergileyen firma, 2012 sonuna kadar sistemindeki proje sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

Markalı konut projelerinden ev almak isteyenler için büyük kolaylık!

Yapımı tamamlanmış projeleri 3. Boyuta taşıyan ve böylece inşaat firmalarına önemli bir rekabet avantajı sunan 3DLocationEarth.com, henüz maket aşamasındaki projelerin de internet üzerinden 3D olarak izlenebilmesine olanak sağlıyor. Konut almak isteyenlere, satış ofisine gitmeye bile gerek kalmadan projeyi tüm detaylarıyla inceleme avantajı sağlayan bu uygulama sayesinde, projenin yapım süreci ve inşaatın o anki durumu haritadaki gerçek yerinde 3 boyutlu olarak görebiliyor.

3DLocationEarth.com uygulamasında ilk olarak, projenin iç ve dış mekanlarının detaylı fotoğrafları çekiliyor. Ardından özel yazılım sayesinde bu fotoğraflar üzerinden o inşaat projesi 3 boyutlu olarak modelleniyor. 

Daha sonra, projenin 3 boyutlu modeli Google Earth tabanlı program kullanılarak harita üzerindeki gerçek yerine konumlandırılıyor. Eğer istenirse, Yürüyüş Modu ve Tur efektleri ekleniyor. Projeye geliş – gidiş güzergahları, otobüs, metro vb. ulaşım araçlarına olan konumu gibi lokasyon detayları da yine harita üzerinde gösteriliyor. Uygulama tamamlandığında, inşaat projesi, dünyanın her yerinden görülebilir ve 3 boyutlu olarak gezilebilir hale geliyor. 

3DLocationEarth.com üzerindeki inşaat projelerini 3 boyutlu görmek için www.3DLocationEarth.com adresini ziyaret edebilir ya da detaylı bilgi için (0216) 349 84 25 numaralı telefonu arayabilirsiniz. 

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account