“Dünyanın En İyi Ticari Projesi”

Editör
29.12.2011

 

 Dünyanın en saygın emlak değerlendirme organizasyonu International Property Awards tarafından “Dünyanın En İyi Ticari Projesi” seçilen ve tamamen Türk mimar ve mühendislerinin inşa ettiği Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi (AVM), yılda 700 bin ziyaretçi hedefliyor. 14 Ekim 2011 tarihinde hedeflendiği tarihten beş ay erken açılan Prime Mall Antakya, Antakya’nın ilk AVM’si olma özelliği taşıyor.

Açıldıkları günden bu yana yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarını, bölge insanı kısa süre içerisinde AVM’yi sahiplendiğini belirten Prime Mall Antakya Müdürü Onur Sapmaz, “98 bin metre kare inşaat alanına ve 37 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan AVM’de 127 mağaza, yiyecek ve içecek alanı, hipermarket, sekiz salonlu sinema kompleksi, bowling salonu, 750 araçlık otopark ve yine bu bölgede bir ilk olan 360 metre kare büyüklüğünde buz pateni sahası ile bölgeye hizmet veriyor.

Gösterilen ilgide, hedeflenen tarihten beş ay önce hizmete açılmasının ve bölgenin ilk AVM’si olmasının da payı büyük” dedi.

100 milyon dolarlık bir yatırım ile kurulan AVM’nin yüzde 98 doluluk oranına ulaştığı bilgisini veren Sapmaz, yarattıkları 3 bin kişilik istihdamla sadece bölge ekonomisine ve insanına değil, ülke ekonomisine de katkıda bulunduklarını vurguladı.

Hatay’ın demografik yapısıyla Türkiye’nin en renkli kentlerinden biri olduğunu belirten Onur Sapmaz, “Antakya tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış, bugün de farklı din ve mezhepten insanların hoşgörü ve barış içinde yaşadığı, çok kültürlü bir yapıya sahip özel bir kent. Biz de AVM’mizde marka karması oluştururken bu çok kültürlü yapıyı dikkate aldık.

Burada yer alan hiçbir yerli veya yabancı marka tesadüf değil. Öncelikle şehir halkına AVM’de hangi markaları görmek istediklerini sorduk ve bu araştırma ve anketlerin sonuçlarını ekibimizle titizlilikle değerlendirdik. AVM de Hatay’ın çehresinin değiştirdi” ifadesini kullandı.

Ana hedeflerinin sürekli müşteri potansiyeli yaratmak ve AVM’yi bir yaşam merkezi haline getirmek olduğunu, bunu da Prime Card ile yapamaya çalıştıklarını dile getiren Sapmaz, “Prime Card ile ziyaretçilerimiz alışveriş yaptıkça para puan kazanıyor ve biriken puanlar ile AVM’de bulunan mağazalardan çeşitli hediyeler kazanıyor. 

Tabi ki her yaştan, her tüketici gruba yönelik birçok farklı etkinlik ve aktivite düzenleyeceğiz. Ayrıca sanatsal ve kültürel etkinlikler ile sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık vereceğiz” açıklamasını yaptı.

Çekilişle araba hediye edecek

Gerçekleştirdikleri etkinliklerden de bahseden Sapmaz, yeni yılda çekilişle araba hediye edeceklerini söyledi. Yılbaşı etkinliklerinin 24 Aralık Cumartesi günü başlayacağını aktaran Sapmaz, “Yılbaşında ziyaretçilerimizi dopdolu bir program bekliyor. 

Etkinliklerimiz yılbaşına kadar sekiz gün boyunca devam edecek” diye konuştu. 24 Aralık Cumartesi gecesi saat 22.00’da sahnelenecek dans gösterileri, mini konserler ve DJ performansı ile bir yılbaşı partisine dönüşecek bir program hazırladıklarını belirten Sapmaz, çekilişle verecekleri Hyundai İX 35 marka otomobille de müşterilerinin alışverişlerini avantaja çevireceklerinden bahsetti. Çekilişin Milli Piyango İdaresi’nin yapacağını kaydeden Sapmaz, “07 Şubat 2012 tarihine kadar geçerli olacak kampanya, Prime Mall Antakya’dan aynı gün içerisinde yapılan her 75 TL tutarındaki alışverişe bir çekiliş hakkı kazandırıyor. Hafta içi yapılan alışverişlerde ise bu şans iki kat artıyor. Prime Card sahibi olan tüm müşterilerin alışveriş fişlerini danışma bankosundan işletmesiyle kazanacakları çekiliş hakkında ise sınır yok” dedi.

Bölgenin ilk AVM’si

International Property Awards tarafından “Dünyanın En İyi Ticari Projesi” seçilen Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi’nin bölgenin ilk AVM’si olduğunu ifade eden Onur Sapmaz, “Bu sebeple bölge halkını ilgisi yoğun” dedi.

 

KAYNAK:Kobiden.com

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create Account



Log In Your Account