İhale 60,5 milyon lira ile Uzunlar İnşaat kazandı.

Yazar:Editor
28.12.2011

 

Düzenleme hakkı ekonomik kriz nedeniyle birçok yükümlülüğü yerine getiremeyen Yunanistan'dan alınarak Mersin'e verilen 2013 Akdeniz Oyunları'nın yapılacağı Mersin stadının ihalesini 60,5 milyon lira ile Uzunlar İnşaat kazandı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 2013 yılında düzenlenecek Akdeniz Oyunları için Mersin'e yapılacak stat ihalesini sonuçlandırdı.

En yüksek teklifin 121 milyon 290 bin lira geldiği ve 20 firmanın kıyasıya yarıştığı Mersin Stadının ihalesini, Uzunlar İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ 60 milyon 553 bin 99 lira teklifle kazandı.

Uzunlar İnşaat, daha önce de Galatasaray Spor Kulübü için İstanbul Seyrantepe'deki Telekom Arena Stadı'nı, Varyap firması ile birlikte inşa etmişti.

Türkiye, 42 yıl aradan sonra 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 24 Akdeniz ülkesinden 4 bin sporcunun katılacağı 17. Akdeniz Oyunları, dev bir buluşmaya sahne olacak.

Akdeniz Oyunları'nın açılış ve kapanış törenleri için TOKİ tarafından Mersin'e inşa edilecek stadyum, dev buluşmaya ev sahipliği yaparken, Türk sporu için de önemli bir yatırım olacak.

Modern stat projesi

Mersin'e inşa edilecek stadyum, 2013 yılında yapılacak Akdeniz Oyunları'na yetiştirilecek. Oyunların açılış ve kapanış törenleri, 25 bin seyirci kapasiteli olacak bu stadyumda yapılacak.
 
Stat, projesi ile de modern bir yapı olarak dikkatleri çekecek. 15 bin metrekare seyirci tribün alanı, 8 bin metrekare çim alanı bulunacak statta ulaşım sorunu yaşanmaması amacıyla her türlü detay da düşünüldü.
 
Stadın 7 bin 559 metrekare kapalı, 38 bin 384 metrekare de açık otoparkı olmak üzere 45 bin 943 metrekarelik otopark alanı bulunacak. Stat, bin 233 araç kapasitesine sahip olacak.
 
Mersin Stadı, Akdeniz Oyunları için kente yapılacak en büyük yatırım olmasıyla da dikkatleri çekiyor. Akdeniz Oyunları kapsamında Mersin Üniversitesi için 6 bin kişilik ''Olimpiyat Köyü'' kurulması da planlanıyor.
 
KAYNAK: Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account