ParkOne Satış Koordinatörü Levi, krizin etkilerinin sektörde de hissedilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Editör
27.12.2011

 

ParkONE Satış Koordinatörü Vivian Levi, inşaat sektöründe rekabetin yoğun olduğu bir döneme girildiğini, sektörde dağılmalar yaşanabileceğini belirtti.

Levi, yazılı açıklamasında, küresel ekonomik krizin etkilerinin sektörde de hissedilmesinin kaçınılmaz olduğunu, ancak her şeye rağmen markalı konut üreticileri için pozitif bir döneme girildiğini kaydetti.

Krize direnebilen inşaat firmalarının, doğru fiyat politikalarıyla yatırımcıları kendilerine çekeceklerini ifade eden Levi, ''Rekabetin yoğun olduğu bir döneme giriyoruz, sektörde dağılmalar yaşanabilir.

Tüketicilerin gereksinimlerini karşılayabilen, kaliteli projeler üreten firmalar hedefledikleri satış ve karlılık oranlarına erişebileceklerdir'' dedi.

Levi, tüketicinin konut alırken bilinçli karar verdiğine işaret ederek, tüketicilerin kendileri için uygun yerde, ulaşılabilir, inovatif ve aktivasyonu olan konutları tercih ettiğini anlattı.

Zekeriyaköy-Sarıyer bölgesinin değerinin her geçen gün artığını belirten Levi, ParkONE projesinde konutları taahhüt ettikleri Aralık 2012'den daha önce kullanıcılara teslim etmeyi planladıklarını açıkladı.

Levi, yabancıya satışın önünün açılmasıyla sektöre hareketlilik geleceğini kaydederek, ''Yabancıların mülk edinmesini kolaylaştıracak yasal düzenlemenin yapılması hem sektör hem de ülke ekonomisi açısından sevindirici bir gelişme. Gerçekleşmesi halinde bu çalışmalar hiç kuşkusuz sektöre canlılık getirecektir'' dedi.

KAYNAK:Habertürk

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account