EAA-Emre Arolat Architects, 8 projesiyle 12 farklı kategoride finale kalan tek mimarlık ofisi olarak rekor kırdığı 2010 Cityscape Dubai Awards töreninden iki büyük ödülle döndü.

Editör
06.10.2010

EAA-Emre Arolat Architects imzalı Maksimum Evler projesi “Konut Yapıları” kategorisinde, Minicity Maket Parkı Yapısı ise “Rekreasyon Yapıları” kategorisinde 2010 Cityscape Dubai Ödülleri’ne layık görüldü. EAA-Emre Arolat Architects’in 12 finalist projesiyle adeta geceye damgasını vurduğu 2010 Cityscape ödül töreni 5 Ekim 2010’da Dubai’deki Grand Hyatt Hotel’de gerçekleşti.

Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen ödüller, dünyanın en önemli gayrimenkul yatırım ve geliştirme etkinliklerinden biri olarak kabul edilen ve her yıl 120’den fazla ülkeden gayrimenkul uzmanı, mimar, tasarımcı ve plancılarını uluslararası bir iletişim ortamında bir araya getiren Cityscape Dubai kapsamında organize ediliyor.

American Institute of Architects tarafından da desteklenen ödüllerde yarışmaya katılan yapı ve projeler, ticari/karma kullanımlı yapılar, kamusal yapılar, rekreasyon yapıları, konut yapıları, turizm ve ulaşım yapıları gibi ana kategorilerde değerlendirdi. Belirlenen bu ödül kategorileri dışında, jüri üyeleri katılan projelerden bazılarını “Çevre Ödülü”, “İslam Mimarisi Ödülü”, “Genç Mimar Ödülü”, “Kültürel Miras Ödülü” ve “Master Plan Ödülü” başlıkları altında özel ödüllere de layık gördü.

EAA-Emre Arolat Architects’in 2010 Cityscape Dubai Awards’da toplam 12 kategoride finalist olma başarısını gösteren projeleri ise şunlardı: Zorlu Konak Residences (Proje / Konut Yapıları), Bodrum Büyük Kulüp (Proje / Turizm Yapıları  ve Proje / Rekreasyon Yapıları), Raif Dinçkök Yalova Kültür Merkezi (Proje/ Kamusal Yapılar ve Proje / Rekreasyon Yapıları), Varyap Merkez Alışveriş ve Kültür Merkezi (Proje / Rekreasyon Yapıları), Eyüp Belediyesi Nikah Dairesi (Proje / Rekreasyon Yapıları), Maksimum Evler (Yapı / Konut Yapıları), 7800 Çeşme Konutları ve Oteli (Yapı / Turizm), Minicity Maket Parkı (Yapı / Kamusal Yapılar ; Yapı / Rekreasyon Yapıları ; Çevre Özel Ödülü).


Kaynak: İnşaat § Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account