İnanlar, Van’daki öğrenci yurtlarını Ocak 2012’de hayata geçiriyor!

Editör
26.12.2011

 

Van’da Nisan ayında açacakları 256 yatak kapasiteli yurt çalışmaları hakkında bilgi veren İnanlar İnşaat, resmi sürecin tamamlandığını ve Ocak ayı itibariyle altyapı çalışmalarının başlatılacağını açıkladı…

Van depreminin hemen akabinde yardım için harekete geçerek sektörü birlik olmaya davet eden İnanlar İnşaat, Van'da yurt yapacağını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından Van'a giden İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, yetkililerle görüşerek, gerekli analizleri yapmıştı. Sektörde 47. Yılını dolduran İnanlar İnşaat sözünün arkasında durarak; 2 yurt binası ile ilgili hazırlıklarını hızla tamamladığını açıkladı. 

Konu hakkında bilgi veren Serdar İnan, Aralık 2011 sonu itibariyle; 7 dönüm arazi üzerinde yer alacak prefabriklerle ilgili sözleşme sürecini tamamlayarak 256 yatak kapasiteli yaklaşık 2000 metrekarelik yurt binalarının siparişlerini verdiklerini belirtti.

İnan “Ocak 2012’de arazideki düzeltme, elektrik, tesisat gibi tüm altyapı çalışmalarını başlatarak araziyi prefabrik yapıya uygun hale getireceğiz. Nisan 2012 sonunda ise yurt binasının ilk etabının işletmeye alınması planlanıyor. İlk bölümün tamamlanmasının ardından ise 2. etap ile ilgili çalışmalara başlayacağız.” dedi.

Sosyal sorumluluk projelerine önem veren İnanlar’ın imar, eğitim, kültür alanlarındaki projeleri Mimar Sinan Vakfı tarafından yürütülüyor. İnanlar’a ait Mimar Sinan Vakfı’nın Sultanbeyli’de bir Sağlık Ocağı ve Aşevi bulunuyor. Ayrıca Vakıf tarafından yaptırılan yurt ve okullar da mevcut.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account