Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan’ın katılımı ile açıldı .

Yazar:Editor
26.12.2011

 

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, 22 Aralık Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan,Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun katılımı ile resmen açıldı.

 Hilton Worldwide Türkiye’de hızla büyüyen Hilton Garden Inn otelleri portföyüne katılan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’un resmi açılışını gerçekleştirdi.

Açılışa Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Amplio Emlak Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu ve Hilton Worldwie Doğu Avrupa, Rusya, İsrail, Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Didier Martin katıldı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Hilton markası, Türkiye’nin turizm tarihi ile eş zamanlıdır. Hilton Worldwide’e Anadolu’da 20’den fazla yatırımı hayata geçirdiği müteşekkiriz. Burası lokasyon olarak Haliç Kongre Merkezi’ne, alışveriş ve eğlence mekanlarına yakın, müthiş bir bölge. Yatım yapmayan pişman olacak” dedi.  

Adını Haliç’ten alan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, Avrupa yakasının eğlence ve alışveriş merkezi Beyoğlu’na yaklaşık altı kilometre mesafede yer alırken büyüleyici eski İstanbul’un tarihi mekanlarına; Osmanlı sarayları ve eşsiz Haliç kıyısındaki parklara yakın konumu ile şehrin içinde konaklama imkanı sunuyor.

Modern ve çağdaş çizgiler taşıyan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn İstanbul’un ana ticaret bölgesi olan Levent’in yaklaşık 8 kilometre güneyinde, İstanbul Atatürk Havalimanı’na ise yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Otel, kentin önemli bir toplantı ve etkinlik alanı olan Haliç Kongre Merkezi’ne ise yürüme mesafesinde.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, 210 odası ve çağdaş tasarıma sahip lobisi ile seçkin misafirlerini ağırlamayı bekliyor.  Otelde aynı zamanda 24 saat açık bir iş merkezi, her yerde ücretsiz Wi-Fi internet erişimi, uzaktan yazdırma imkânı, Garden Sleep Sistemi yatakları ve Herman Miller tarafından tasarlanmış ergonomik Mirra® sandalyeleri bulunuyor.

En büyüğü 250 kişi kapasiteli, toplam 400 kişilik sekiz toplantı salonuna sahip olan Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn, toplantı salonlarında birinci sınıf görsel-işitsel (AV) hizmeti sunuyor.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’un yatırımcısı ve Amplio Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu şunları söyledi: “Hilton Worldwide, 1955 yılında Harbiye’de açtığı ve  şehrin ikonu haline gelen ilk oteli Hilton Istanbul ile Türkiyeyi ilk kez, uluslararası beş yıldızlı otel kalitesi ve hizmet anlayışı ile tanıştırdı.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’un açılışı ile, Istanbul’un önemli merkezlerinden biri olan Harbiye’deki başarıyı,  ticari ve sosyal alanda önemi giderek artan ve gelişen bir semt olan Haliç’te tekrarlamak istiyoruz. Hilton markasının küresel itibarı ve deneyimi ile Amplio’nun inşaat konusundaki uzmanlığı birleşince büyük başarı elde edeceğimize olan inancım sonsuz”.

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn Genel Müdürü Cemal Hoşgül, otelin açılışıyla ilgili “Misafirlerimizi Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn’da ağırlayarak  onları  Türk misafirperverliği ve dünyaca ünlü Hilton Garden Inn’in bütün özellikleriyle tanıştırmak için sabısızlanıyouz” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki ilk, Avrupa kıtasındaki ikinci Hampton by Hilton olan Hampton by Hilton Ordu’nun açılışını yapan Hilton Worldwide,  2011 yılı içinde Türkiye’de toplam yedi otelin açılışını gerçekleştirdi. Halihazırda yapımı süren 9 otel içerisinde bir sonraki açılışın Hilton Worldwide otel portföyündeki ilk çift markalı otel olan Hilton ve Hampton by Hilton Bursa olması bekleniyor

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account