Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider şirketi VİKO Elektrik ve Elektronik A.Ş.’den mesleki eğitime dev katkı.

Editör
26.12.2011

 

VİKO’nun İstanbul Sanayi Odası Vakfı tarafından kurulan İSOV Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde yaptırdığı Elektrik Tesisat Laboratuvarı sayesinde öğrenciler elektrik tesisatı ile ilgili her şeyi uygulamalı olarak öğrenme imkanı bulacak. 

Elektrik anahtar ve priz sektörünün lider şirketi VİKO Elektrik ve Elektronik A.Ş., kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projeleri kapsamında İstanbul-Akatlar’daki İSOV-Dinçkök Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde bir ‘Elektrik Tesisat Laboratuvarı’ kurdu.

 Elektrik tesisatçılığı ve elektrik sektörünün gelişmesine bağlı olarak tüm uygulamalara cevap verecek eğitim setlerine yer verilen laboratuvarda öğrenciler teorik bilgilerini pratik beceriye dönüştürecek.  

Elektrik Tesisat Laboratuvarı’nın açılışı ile ilgili olarak düzenlenen törene İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Demir, İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) Başkan Yardımcısı Fikret Tanrıverdi, İSOV Başkan Yardımcısı Cengiz Kaya, İSO Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Özkazanç, VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dağbaşı, VİKO Genel Müdürü Nusret Kayhan Apaydın ve VİKO Pazarlama Direktörü Zeynep Akkaya’nın da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı. 

Elektrik Tesisat Laboratuvarı’nın açılış töreninde konuşan İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Demir, bu laboratuarın maddi değerinin üzerinde sanayi ile işbirliği açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Demir, “Elektrik Tesisat Laboratuvarı bu okulun kurulması kadar önemli bir iştir. Mesleki eğitime verilen önemin, desteğin en güzel örneğidir. Çünkü bu laboratuvarda sanayinin bir bölümünü de olsa görerek eğitim alacak öğrencilerimiz çalışmaya başladıklarında bunun katkısını göreceklerdir” diye konuştu. 

Çalışanlarımızla büyüdük

Viktor Kohen tarafından 1966 yılında kurulan VİKO’yu 1980 yılında Cahit Durmaz ile birlikte satın aldıklarını anlatan VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dağbaşı ise, “Geçtiğimiz 32 yılda VİKO sektöründe Türkiye’nin lider firması haline geldi.

Bu başarıda çalışanlarımızın çok büyük bir rolü var. Bu nedenle bugün açılışını yaptığımız Elektrik Tesisat Laboratuvarı bizim için çok büyük önem taşıyor. Bu laboratuvarı kullanarak yetişen öğrenciler sanayiye daha hızlı adapte olacak”diye konuştu.

Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account