Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel, yüksek arazi bedelleri ve inşaat maliyetlerindeki artış nedeniyle konut fiyatlarının yeni yılda yüzde 20 civarında zamlanacağını öngördü.

Yazar:Editor
26.12.2011

 

Konuta zam kapıda. Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel, 2007 yılı fiyatlarıyla satış yapan sektörün yeni yılda yüzde 20 civarında zam yapmaya hazırlandığını ileri sürdü. Konuta yatırım yapmak isteyenlere ellerini çabuk tutmalarını tavsiye eden Çamlıbel, yüksek arazi bedelleri ve inşaat maliyetlerindeki artış nedeniyle fiyatların artacağını öngördü.

“Bütün sektör 2007 fiyatlarından konut satıyor ancak maliyetler o senenin fiyatları değil” diyen Çamlıbel şöyle konuştu: “Arsa maliyeti ve inşaat maliyetleri fiyatlara yansıyacak ve konutta yüzde 20 artış yaşanacak. Bugün 2 bin 500 TL’ye satılan daire aslında 3 bin TL’ye satılmalı. Rekabet nedeniyle, şu anda fiyatları basılı tutuyoruz.”

SOYAK İZMİR’İ SEVDİ

Soyak Holding’in 2011 yılında 2 bin konut hedefine ulaştığını belirten Çamlıbel, 2012’de de yine aynı hedefi koruyacaklarını söyledi. 2011’de Soyak Park Aparts, Soyak Soho, İzmir Soyak Siesta, Evostar, Optimus ve Bahçe&Bahçe’nin inşaatına başladıklarını hatırlatan Çamlıbel, 2012 yılında İzmir’de 250 bahçeli ev projesini gerçekleştireceklerini kaydetti. Çamlıbel, nisan ayında lanse edecekleri projenin 200 dönümlük arazi üzerine kurulacağını ifade etti.

2012’de İzmir’de Karşıyaka, Konak ve Narlıdere’nin yıldızının parlayacağını öngören Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel, İstanbul’da ise Büyükçekmece, Küçükçekmece, Anadolu yakasında ise Kartal ve Gebze’den umutlu olduklarını belirtti. Çamlıbel, Bursa, Antalya, Manisa ve Gaziantep’te de araştırmalar yaptıklarını belirtti.

"1 MİLYAR LİRA CİRO HEDEFLİYORUZ"

Soyak Holding’in 2012 yılında 2 bin konut inşa edeceğini belirten Çamlıbel, enerji, çimento ve döküm gruplarıyla beraber holding olarak 1 milyar TL’lik ciro hedeflediklerini söyledi. Çamlıbel, Soyak’ın Halkalı’da ekim ayında lanse ettiği Evostar projesindeki 1.000 konutun 600’ünün satıldığını kaydetti. 

KAYNAK:Habertürk

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account