Bakan Çağlayan, Suudi işadamlarının hızlı yatırım yapabilmeleri için emlak satın alımı konusunda yasa düzenlemesinin ocak ayında çıkacağını söyledi.

Yazar:Editor
26.12.2011
1380

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) düzenlediği "Sektörel İBF" toplantılarına katılmak üzere Suudi Arabistan'a giden Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Cidde'deki ticaret merkezi açılışının ardından Riyad'a geldi.

Suudi Arabistan'ın Türkiye için çok önemli olduğunu belirten Çağlayan, "Suudi işadamlarının ve başka ülkedeki işadamlarının da ülkemizde daha hızlı yatırım yapabilmelerinin önünü açacak olan emlak satın alımı konusunda yasa düzenlemesinin ocak ayı içerisinde çıkmasını bekliyoruz.

Bu, büyük kapıları açacak" dedi. Türkiye'nin cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunu kırdıklarını belirten Çağlayan, "Ekonomimizde öncelikli ülkeler belirledik, bunlardan birisi de Suudi Arabistan.

Bu ülkenin ihracatı 250, ithalatı da 105 milyar dolar. Türkiye ve Suudi Arabistan birbirini destekleyen faktörlere sahip. Petrokimya sektörünü çok önemsiyoruz. Bu anlamda Suudi Arabistan doğru adres" diye konuştu. 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account