Sinpaş GYO'nun su konseptiyle geliştirdiği Lagün'de 450'den fazla ev teslimi yapılırken, 300 aile, bir yanda sandal sefası yapıyor diğer yanda at biniyor.

Editör
23.12.2011

Sinpaş GYO'nun, Phuket Adası Laguna bölgesindeki lagünlerden esinlenerek hayata geçirdiği Lagün projesinde 300'ü aşkın aile, sosyal yaşam, zengin bitki örtüsü, su ve yeşille iç içe ayrıcalıklı bir yaşam sürüyor. Biyolojik gölet oluşumu, zengin bitki örtüsü, çevreyi ve doğal yaşamı koruyan yapısıyla diğer konut projelerinden ayrılan projesinde 450'den fazla evin teslim işlemleri gerçekleşti.

Su konsepti ve aile yaşantısı öne çıkacak şekilde kurgulanan ve modern country tarzı olarak yorumlanan projede Lagün Samandıra Atlı Spor Kulübü de yer alıyor. Lagün sakinleri, Anadolu yakasının federasyona bağlı tek binicilik kulübünü kullanma imkanına da sahip.

Lagün'de ayrıca satış sonrası müşteri memnuniyetini sağlamak ilkesi ile Lagün sakinleri ve yakınları için cilt bakımından, doktor sohbetlerine, brunchtan barbeküye, konserlere birbirinden eğlenceli ve bilgilendirici etkinlikler düzenleniyor ve site sakinleri tarafından çok büyük ilgi görüyor.

Lagün projesindeki biyolojik gölet ise dünyadaki ilk uygulama olarak dikkat çekiyor. Su bitkileri ve faydalı bakterilerle suyun temizlenmesi sağlanarak, kendi içinde bir ekosistem oluşturan Lagün projesindeki göletler doğal yaşamın bir parçası olarak tasarlanmış.

Türkiye'de ilk kez uygulanan 'Biyolojik Gölet' projesi yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alanına sahip. Lagün, su kenarı bitkileri ile birlikte yaklaşık 70 bin metrekarelik yeşil alana sahip.

Zengin bitki örtüsü ve su bitkileri ile birlikte 110 farklı türde bitki yer alıyor. Lagün projesi, her biri göl manzaralı müstakil villalar, bahçeli ve teras evler olmak üzere büyüklükleri 209 ile 749 metrekare arasında değişen 5 farklı mimaride, 9 farklı büyüklükte ev tipinden oluşuyor. 

 

KAYNAK:Sabah Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account