Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarihi dokuya sadık kalınarak Pergel İnşaat tarafından yenilendi

Editör
06.10.2010

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin ikinci derece tarihi eser olan küçük iç avlusunun cepheleri, lise içinde bulunan Saint Espirit Kathedrali’nin bir bölümü ve lojmanları tarihi dokuya sadık kalınarak Pergel İnşaat tarafından yenilendi

 

 

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin ikinci derece tarihi eser olan küçük iç avlusu cepheleri ve lojmanları, inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve mühendislik alanında uzmanlaşan Pergel İnşaat tarafından tarihi dokuya sadık kalarak renove edildi. 2010 renovasyonları, lise içinde bulunan tarihi Saint Espirit Kathedrali’nin bir bölümünü de kapsadı. Proje çizimleri Ocak 2010’da başlayan ve Nisan 2010’da tamamlanan renovasyon işlerinin uygulaması Temmuz 2010'da başladı ve Eylül 2010’da tamamlandı.

 

Pergel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Evman dört yıldır Notre Dame de Sion Lisesi ile çalıştıklarını ve böyle vizyonu geniş kurumlarla, keyifli projelerde çalışmanın kendilerini de çok geliştirdiğini ve mutlu ettiğini söyledi. Evman: “Amacımız binaları değiştirmek değil, tarihi değerlerini ön plana çıkarmak ve onlara eski kalitelerini yeniden kazandırmaktı” dedi.

 


Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account