Gelecek yıl en az 5 mağazayı daha hizmete sokmayı amaçladıklarını belirtti.

Editör
23.12.2011

 

KOÇ Topluluğu’nun ilk şirketlerinden olan Koçtaş’ın Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, 2011’i hedefledikleri yüzde 20 büyümeyle kapatacaklarını belirterek, “Bu yıl 1 milyar liralık ciroyu yakalıyoruz. 2012’de yine yüzde 20’ye yakın büyümeyi hedefliyoruz. 19 ilde toplam 36 mağazaya ulaştık.

2012’de beş yeni mağaza daha açmayı hedefliyoruz. Bir tanesi İstanbul’da olacak. İkisi ise daha önce faaliyet göstermediğimiz şehirlerde yer alacak. Bu yıl 50 milyon liralık yatırım yaptık. 2012’de 35-36 milyon liralık yatırım yapacağız. Hizmete sokacağımız beş mağazada da 500 kişilik istihdam yaratacağız” dedi.

Gözümüz açık

Yurtdışına açılma imkanı olursa değerlendireceklerini vurgulayan Özpamukçu, şöyle devam etti: “Erbil’e ürün satıyoruz. Civar ülkelerde ne oluyor, gözümüz açık.

Ancak Türkiye’den daha büyük bir pazar yok. 10 milyar dolarlık bir ev geliştirme sektörü var. Bu pazarın yüzde 13-14’ünü organize kısımlar oluşturuyor. Biz organizede açık ara lideriz.”

600’ü aşkın tedarikçileri olduğunu, Koçtaş ürünlerinin yüzde 85’inin yerli, 15’inin de ithal kaynaklı olduğunu anlatan Özpamukçu, “Ortağımız Kingfisher’ın da ürün geliştirmesinden istifade ediyoruz. Gelecek yıl Kingfisher da ilave kadro istihdam edecek. Türkiye onlar içinde çok önemli bir tedarik alanı olacak” dedi. 

Halka açılmıyoruz

Türkiye’deki ortaklarının da kendileriyle beraber büyüme gösterdiğine dikkat çeken Özpamukçu, Koçtaş’la iş yapmaya başladıktan sonra yurtdışında ihracata yönelen tedarikçileri olduğunu kaydetti.

Büyümenin, pazarın büyümesinden de kaynaklandığını belirten Özpamukçu, “Pazarda penetrasyon olmadığı için diğer oyuncular da, biz de gelişimi sürdürüyoruz. Halka açılmayla ilgili şu anda bir planımız yok ancak zaman içinde gündeme gelebilir” diye konuştu.

Koçtaş, Kayseri’de ikinci mağazayı açtı

KOÇTAŞ’ın Forum Kayseri Alışveriş Merkezi’ndeki mağazası açıldı. Mustafa Koç, 75 kişiye istihdam sağlanan mağaza için, “Burası Kayseri’deki ikinci mağazamız.

Kayseri iki mağazayı çok rahat kaldırıyor. Sivas, Yozgat, Niğde, Kırşehir ve Nevşehir gibi çevre illere yakınlığı nedeniyle yatırımcıları çekiyor. Bu yaklaşık beş milyonluk bir nüfusa karşılık geliyor” dedi.

Bu yıl 500 kişi aldık

KOÇ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, 2011’de Koçtaş bünyesinde 500 kişiye istihdam olanağı sağladıklarını, toplamda 3 binden fazla çalışanlarının olduğunu dile getirerek, “Koçtaş’ın hızlı büyümesi, istihdam ve girdiği şehirlerde kayıtlı ekonomiye destek açısından büyük önem taşıyor” dedi.

KAYNAK:Hürriyet Gazetesi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account