Bahçeşehir’in yüzünü değiştirecek en iddialı proje olan Eston Şehir’de satışa açılan 2. ve 4. kısımlar yoğun ilgi görüyor.

Editör
06.10.2010

Global ekonomik krizin tüm sektörleri etkilediği dönemde bile yatırım ve inşaat çalışmalarını aralıksız sürdüren Eston Yapı, inşaat projelerine hız kesmeden devam ediyor. Bahçeşehir’in yüzünü değiştirecek en iddialı proje olan Eston Şehir’de satışa açılan 2. ve 4. kısımlar yoğun ilgi görüyor.

 

 

İnşaat sektörünün en önemli şirketlerinden biri olan Eston Yapı, 45 yıllık deneyimini Bahçeşehir’de bambaşka bir yaşam alanı yaratarak gösteriyor. Bahçeşehir’in içinde yılın her günü bahçe keyfi yaşatan Eston Şehir’in satışa yeni sunulan kısımları büyük ilgi görüyor. Farklı tipte villa ve bahçeli apartman dairelerinin bulunduğu, birinci kısmında yaşamın, üçüncü kısmında da yaşam ve satışın başladığı Eston Şehir’in 2. ve 4. kısımları birbirinden çekici özellikler barındırıyor.

Eston Şehir’in satışına başlanan yeni kısımları hakkında bilgi veren Eston Yapı Genel Müdürü Kaan Yücel: “Her iki kısmımızı da butik proje olarak konumlandırdık. Konutlarımızın geniş bahçeleri, açık/kapalı otoparkı, spor olanakları, sosyal donatıları, sığınağı ve jeneratörü bulunuyor. Her iki kısım da diğer kısımlarda büyük ilgi gören katlı villalarımızdan oluşuyor. Katlı villalarımız mimari açıdan çok beğeniliyor çünkü evin her metrekaresinde dahice çözümler sunuyoruz. En ince detayları titizlikle tasarlayan mimar kadromuz sayesinde, içinde 4 ailenin yaşadığı katlı villa modellerimizde önden ve arkadan farklı girişleri ile kot farkları dolayısıyla aileler kendi yaşam alanlarında birbirinden bağımsız, son derece rahat bir ortama sahip. Ayrıca bu yeni kısımlarımızda 8 ve 9’ar adet katlı villa yer alacak. Bu bağlamda değerlendirildiğinde, her bir kısma 1’er adet ortak kullanıma açık, oldukça büyük havuzlar düşüyor olması projemizin bir başka ayrıştırıcı özelliği. 2. kısımda 210, 4. kısımda 171 metrekarelik havuzumuz var. Her iki kısımda da sakinlerimizin çocukları için oyun alanı, komşularıyla farklı bir ortamda sosyalleşmek isteyenler için kafemiz mevcut. Bu projelerdeki konut sayısının azlığı ve kot farkı sebebiyle konutların manzarasının birbirini engellememesi gibi farklılıklar söz konusu. Ayrıca her iki kısımda da diğer Eston Şehir kısımlarında olduğu gibi sakinlerimizin huzurla yaşabilmeleri için siteye özel güvenliğimiz de bulunuyor” dedi.

“Krizde bile hız kesmedik…”


Eston Yapı Genel Müdürü Kaan Yücel, Eston Şehir projesinin toplamda 12 kısımdan oluşmasının planlandığını, tamamlanan birinci kısımda yeşille iç içe, huzurlu bir yaşam başladığını söyleyen Kaan Yücel: “Geçtiğimiz yıl kriz döneminde bile 3. kısım inşaat çalışmalarımız hızla devam etti. Bu süreçte inşaat sektörü darbe alsa da, bu bizlere tahmin ettiğimizden daha az yansıdı ve geçtiğimiz yıl 3. kısmın %50’sinin satışını gerçekleştirdik. Bu yılki satış rakamlarımıza baktığımızda da yükselişi görüyoruz, 4. kısmın satışları iyi gidiyor, 2 için talep toplamaya başladık bile. Yeşil alanı, kalite ve konforu bir arada arayanlar ve İstanbul’un yükselen değeri Bahçeşehir’de akılcı bir yatırım yapmak isteyenler, Eston Şehir’i tercih ediyor” diye konuştu.


“Proje çok çabuk değer kazanıyor”

Eston Şehir Projesi, geniş bahçeli villaları, ikiz dubleks çeşitleri ve 4 katlı apartman seçenekleri ile her zevke ve her bütçeye uygun alternatifler sunuyor. Peşinatsız 12 aylık vadelere farklı indirim olanaklarının sağlandığı Eston Şehir’de, 18 aylık vadeye % 0 faiz uygulanıyor. Bahçeli apartman dairelerinin 169 bin ile 342 bin lira arasında olduğu projede evlerin fiyat aralığı 353 bin ile 975 bin lira arasında değişiyor. Eston Yapı Genel Müdürü Kaan Yücel, Eston Yapı’nın projelerinin yıllar içinde büyük değer kazandığını söylüyor ve şunları ekliyor: “İçinde bulunduğumuz dönemde şehrin içinde bahçeli ev sahibi olunduğu düşünüldüğünde Eston Şehir’de fiyatlarımız son derece uygun, ortalama metrekare fiyatımız 2700 TL. 1,2 milyon metrekarelik yani 1200 dönümlük arazide 2 bin 800 konutluk proje tamamlandığında burası bambaşka bir yaşam alanı haline gelecek ve karlı bir yatırım merkezi olacak” diyor.

 

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

 


KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account