Garanti Bankası KOBİ\'ler için faiz oranlarını indirdi. Garanti, 1 Eylül -31 Ekim tarihleri arasında yüzde 0.99 faizle 36 ay vade ve 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor

Editör
06.10.2010

 

Garanti Bankası, KOBİ’lerin yüzlerini güldürecek, işlerini büyütecek uygun şartlarda kredi kullanmalarını sağlamak üzere faiz oranlarını indirdi. Garanti, 1 Eylül -31 Ekim tarihleri arasında yüzde 0.99 faizle 36 ay vade ve 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “KOBİ Bankacılığındaki öncülüğümüzle, Garanti Bankası olarak, koşullar ne olursa olsun hız kesmeden KOBİ’lerimizi desteklemeye devam ediyoruz. Haziran 2010 itibarıyla resmi KOBİ tanımına göre KOBİ olarak nitelendirilen 150 bin müşterimize, 17 milyar TL’lik nakdi kredi sağladık ve yüzde 13’ün üzerinde pazar payına ulaştık. Bankamızın verdiği TL nakdi krediler içinde KOBİ kredilerinin payı yüzde 29. Bu oranı yüzde 35’e, KOBİ kredileri açısından sektördeki pazar payımızı da yüzde 15’e çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

KOBİ’lerin hızlı bir toparlanma sürecine girdiğini vurgulayan Karadere, “Türkiye’de KOBİ’lerimizin toparlanma süreci devam ediyor. İşletmelerin cirosu artarken kredi talepleri de artış gösteriyor. Hızla gelirlerini artıran mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelerin, yeni yatırımlarla doludizgin kazanmaya devam etmesi için kredi faizlerimizi indirdik.” dedi.

 

 

Kredi Tutarı

Faiz Oranı

Vade

Dosya Masrafı

Aylık Maliyet Oranı

Yıllık Maliyet Oranı

50.000 TL

%0.99

36

250 TL

%1.07

%12.83

 

 

Kaynak: İnşaat & Yatırım Dergisi

KAYNAK: İnşaat & Yatırım


Yorumlar
Yorum Bırak

Create AccountLog In Your Account